enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’DA YAŞAYANLAR ve BODRUM’A TATİLE GELENLER ÇOK ŞANSLI…

BODRUM’DA YAŞAYANLAR ve BODRUM’A TATİLE GELENLER ÇOK ŞANSLI…

NevAhenk

Bodrum Türk Sanat Müziğine doyacak. Bodrumlular ve Bodrum’a tatil yapmaya gelenler ücretsiz “Nevahenk” konserine davetli…

Bodrum Gündem Haber

Engin Tarı’nın şefliğinde Türk Sanat Müziği grubu NevAhenk, 10 Haziran’da, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’inde “Geçmişten Günümüze Sanat Müziğimiz” temalı programı ile Türk sanat müziği severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Özenle seçilmiş parçalardan oluşan program ile Bodrum gecelerine yine sanat dolu bir dokunuş yapılacak.

Bodrum Ticaret Odası öncülüğünde ve Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 10 Haziran Cumartesi günü saat 21.30’da, Herodot Kültür Merkezinde düzenlenecek olan konserde birbirinden güzel parçaları seslendirecek olan Nevahenk grubu unutulmaya yüz tutmuş değerlere dikkat çekmeyi hedefliyor. Ferahfeza makamında giriş taksimi ile başlayacak bölümde “Ey Kaşı Keman Tir-i Müjen Canıma Geçti”, “Bülbül-i Hoş-neva” gibi parçalar yer alırken, 2. Bölümde Segah Geçiş Taksiminden sonra ilk olarak bestesi Sadettin Kaynak’a, güftesi Karacaoğlan’a ait olan “İncecikten Bir Kar Yağar Tozar Elif Elif Diye” isimli parça solist Ferda Tarı tarafından icra edilecek. Hicazkar Geçiş Taksimi ile sonlanacak konserde, “Neden Gücendin Sen Bana”, “Gül Dalında Öten Bülbül Olsam” gibi eserler okunacak, ardından Yağcılar Zeybeği çalınacak.

“Eski parçaların anlam zenginliğinde ve Türk Sanat Musikisinin içe işleyen ezgilerinde sanatseverlere farklı bir gece yaşatılacak.”  

Kemanda Aydın Varol, tanburda Hulusi Babalık, kemençede Lale Duğa, udda Mete Edman, kanunda Kahraman Şirin, ritmde Osman Aksüzoğlu, viyolonselde Serdar Açın ve neyde Tolga Duran yer alacak.  Solistleri arasında Alper Çemen, Arif Tansu Trak, Ferda Tarı, Fethi Kurban, Gülce Kureyş, Handan Oduncu, Merve Erdoğan, Mustafa Akdağ, Sait Berker Seymenoğlu ve Yeliz Batmaz’ın yer alacağı etkinliğin sponsorları arasında ise Bodrum Belediyesi, Bisse ve Denizhan Et Lokantası bulunuyor.

Konser halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

 

NevAhenk10_Haziran_Bodrum_Afis_

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.