enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İSMAİL HAKKI BAYDAR VEFAT ETTİ…

İSMAİL HAKKI BAYDAR VEFAT ETTİ…

ismail hakkı baydar bodrum gündem

Bodrum Cumhuriyet Halkevi kurucularından, Mali Müşavir ve Muhasebeci, geçmiş dönem CHP İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Hakkı Baydar, 4 Eylül’den beri Bodrum Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti…

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum’un tanınmış simalarından, Muhasebeci ve Mali Müşavir 52 yaşındaki İsmail Hakkı Baydar vefat etti. 4 Eylül’den bu yana Bodrum devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde uyutularak, tedavi gören Baydar’ın durumu iyiye gittiği yönünde haberler geliyordu. 8 Eylül Cuma günü uyandırılarak tedavisine devam edilecekken, doktoru hafta sonu olması sebebi ile Pazartesi günü uyandırılmasına karar vermişti.

Hafta boyunca olumlu tepkiler veren Baydar için iyileşeceği yönünde umut varken, bu gün öğleden sonra kalbi duran Baydar, yapılan tüm müdehalelere karşın, verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Boğulma vakası olması nedeni ile savcılık tarafından otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Merkezine gönderilecek olan İsmail Hakkı Baydar’ın 12 Eylül günü toprağa verilmesi bekleniyor.

Ayşe Baydar ile evli olan İsmail Hakkı Baydar’ın Erdoğan ve Nevcihan adlı iki evladı vardı…

Cumhuriyet Halk Evleri Başkanı Mehmet Ömer Girgin, CHE Yönetim kurulu Üyesi ve Saymanı Baydar’ın ölümü ile ilgili olarak “Çok ümitlenmiştik. İşileşiyor diyorduk. Ama olmadı. Cumhuriyet Halk Evlerinin onlarca çocuğu İsmail abilerini kaybetti. Bizlerde yol arkadaşımızı, iyi bir insanı kaybettik…” dedi.

BEKLENMEYEN BİR DURUM…

Ailesi ile birlikte 4 Eylül günü öğleden sonra tekne ile Akvaryum koyuna gidiyor. Kıyıya yakın bir noktada deniz içindeyken, kendinden geçen Baydar yüzükoyun bir şekilde bir süre suda havasız kalıyor.

Kısa bir süre sonra çevredekilerin ve ailesinin durumu fark ederek tekneye çıkartılan Baydar’ın kalbinin durduğu ve çok miktarda da su yuttuğu anlaşılınca, ilk yardım bilenler tarafından kalp masajı yapılıyor. Kalbi yeniden çalışan Baydar’ın yuttuğu sularda çıkartılmaya çalışılarak Bodrum Ortakent’te özel bir hastanenin aciline götürülüyor. Burada yoğun bakım ünitelerinin dolu olduğu söylenince, Bodrum Devlet Hastanesine götürülen İsmail Hakkı Baydar, yoğun bakım ünitesinde gözlem altına alınıyor.

 

Yorumlar

  1. Mehmet Kadri Korkmaz dedi ki:

    Üzgünüm. Genç ve olgun bir arkadaşımızı kaybettik. En verimli çağını yaşayacakken, artık dişini tırnağını düşünmeden yaşayacağı zamanda gitmesi çok üzücü. Stresli bir meslek bizimkisi. Baydar’ı bilmiyorum ama belli bir zaman yaşamadan çalışıyoruz. Tam yaşamaya başlayacağımızı düşündüğümüz zamanda atık yürüyemiyor, koşamıyor en küçük zorda nefes nefese kalıyoruz. Geçmişin yorgunluğu dağlar gibi birikiyor damarlarımızda, kanımızda. Atılmıyor silkinmekle. Baydar Işıklar içinde yat. Seni her zaman pırıl pırıl, tombul, sevimli yüzünle hatırlayacağım. Allah sevenlerine çocuklarına dayanma gücü ve sabır versin. Çok yakıcı şekilde gittin.