enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MEHMET MELENGEÇ, LELEG  YOLLARINA DİKKAT ÇEKTİ…

PEDESA FESTİVALİ 2018 (4)Bodrum’da bu yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde 23.’sü düzenlenen Pedesa Festivali eğlenceli saatlere ev sahipliği yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Yerel Turizmde Sürdürülebilirlik kazandırılan 23.Uluslararası Pedasa Festivali’nde davul-zurna ve Yörük obaları eşliğinde develerle çeyiz taşınması, at yarışları, yöresel kına gecesi, kütük kesme, kuyudan kova çıkarma, Bodrum yemekleri yarışması, Yörük çadırları ziyaretleri, Bodrum Yörük Obası Derneği ve Milas Yörük Türkmenleri Derneği’nin folklor ekiplerinin yöresel oyunları yer aldı.

PEDESA FESTİVALİ 2018 (1)Şenliğin gerçekleşmesini sağlayan Leleg Uygarlığı Pedesa Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Melengeç “Kültür turizminin Bodrum’da yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu festivalde kazı çalışmalarıyla büyük bölümü gün yüzüne çıkarılan Pedasa Antik Kenti’nin tanıtılması, unutulmaya yüz tutmuş eski gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasını amaçlıyoruz. Başta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olmak üzere bu şenliğe katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

23 . Uluslar arası Pedasa Festivali’ne Bodrum ve çevre ilçelerden katılımın yanı sıra AKP İlçe Başkanı Ömer Özmen ve AKP Muğla Milletvekili aday adayları, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ve CHP Muğla Milletvekili aday adayları Emel Çakaloğlu ve Emine Yenilmez Aydemir, MHP eski İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, MHP Muğla Milletvekili aday adayı olarak  yer aldı.

Karia Bölgesi’nin 8 Leleg kentinden biri Konacık Gökçeler mevkiinde bulunan Pedasa arkeolojik kazı çalışmaları, Dünya Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından takip edilmekte.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.