enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

SİNGAPURLU PİYANİST SHAUN CHOO GÜMÜŞLÜK’TE KONSER VERECEK…

SİNGAPURLU PİYANİST SHAUN CHOO GÜMÜŞLÜK’TE KONSER VERECEK…

Shaun-Choo

  1. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 15 Ağustos Çarşamba akşamı Singapurlu piyanist Shaun Choo konseriyle devam edecek. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi iş birliği ile gerçekleşecek konser kapsamında sahneye çıkacak olan Shaun Choo, geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Orchestra’Sion Piyano Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştü.

Bodrum Gündem Haber

Notre Dame de Sion ile karşılıklı planlanan proje kapsamında festival kapsamındaki 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasında geçen yıl birinciliği paylaşan Tolga Atalay Ün ve Özgür Deniz Akalın da İstanbul’da birer konser verecek. 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Taşta” konserlerinde, Antik Taş Ocağında sahneye çıkacak olan Singapurlu Shaun Choo, kendi bestelerine de yer verecek.

Shaun-Choo-123Uzakdoğu’dan yükselen bir yıldız

Piyano eğitimine 7 yaşında başlayan Singapur doğumlu Shaun Choo, 14 yaşında Lena Ching’in sınıfından mezun oldukatan sonra çalışmalarına Avusturya’da ünlü pedagog Karl-Heinz Kämmerling ve Prof. Andreas Weber ile Mozarteum Salzburg’da devam etti.

Avrupa ve Asya’da konser verdiği salonlar arasında Pekin Ulusal Konser Salonu, Bregenzer Festspielhaus, Leipziger Gewandhaus ve Chopin’in doğum yeri Zelazowa Wola sayılabilir. Schwetzinger Festspiele, Duszniki Chopin Piyano Festivali ve Klavierfrühling Deutschlandsberg gibi festivallerden davet alan Shaun Choo, çok sayıda uluslararası kongre ve etkinliklerde de konser verdi. Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Mozarteum Symphony Orchestra, Daegu Philharmonic ve Leipzig Academic Orchestra, solist olarak konser verdiği orkestralardan bazılarıdır.

10’dan fazla uluslararası ödülün sahibi olan Choo, 3.Uluslararası Orchestra’Sion Piyano Yarışması’nın birincilik ödüllerinden biri olarak 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde bir konser verme hakkı kazandı. Shaun Choo ayrıca Macaristan, Fransa, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore ve Avustralya’da düzenlenen uluslararası Chopin yarışmalarında 5 kez birincilik kazandı. Hevesli ve çok başarılı bir besteci olan Shaun Choo, resitallerinde kendi eserlerini de seslendirmekte. Piyanist halen Mozarteum’da, Prof. Jacques Rouvier’in master programına devam ediyor ve piyanist Dang Thai Son ile çalışıyor.

Shaun-Choo-2Kendi bestesini seslendirecek

Singapurlu piyanist Gümüşlük’teki programına Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni imzasını taşıyan, “Chaconne in D minor” adlı eserle başlayacak. Ardından Joseph Haydn’ın, “Sonata in C minor, HobXVI, 20” adlı eserini seslendirecek olan Choo, daha sonra Claude Debussy’den, “L’Isle Joyeuse” ve Nikolai Kapustin’ten, “Concert Etude, no. 3 “Toccatina” adlı yapıtlarla programın ilk yarısını sonlandıracak.

Sanatçı gecenin ikinci yarısına Ferruccio Busoni’nin, “10 Variations on Chopin’s Prelude” adlı eseriyle başlayacak. Choo, daha sonra Frederic Chopin’den, “Scherzo no. 2 in B flat minor Op. 31” ve “Ballade no. 4 in F minor, Op. 52” adlı eserleri seslendirecek. Programın kapanışında kendi bestesine yer verecek olan Shaun Choo, “Rondo Fashionisto” adlı yapıtla geceye veda edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.