enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

HIDIR ÇAM’IN AĞABEYİ BATTAL ÇAM, TOPRAĞA VERİLDİ…

Bodrum’un renkli simalarından Hıdır Çam’ın ağabeyi Battal Çam Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevinde Alevi inanç ve geleneklerine göre gerçekleştirilen törenin, ardından Turgutreis Akçaalan Mezarlığında toprağa verildi.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum’un renkli simalarından Hıdır Çam’ın ağabeyi Battal Çam toprağa verildi. 66 yaşında ve 20 yıldan bu yana tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren Battal Çam, ALS ve Kas erimesi Hastalığı ile mücadele ediyordu. Son 5 aydır Bodrum Devlet hastanesinde tedavi görmekte olan Battal Çam 7 Ekim Pazar günü yaşam mücadelesini kaybetti.

Battal Çam için Bodrum Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği Cemevi’nde Alevi inanç ve geleneklerine göre cenaze töreni düzenlendi. İki bağlama ustası tarafından değişler söylenirken töreni Tacim Dede yönetti. Türkçe olarak gerçekleştirilen cenaze törenin de oldukça dikkat çeken bölümler vardı. Helallik almadan önce kardeşi Hıdır Çam’ı da yanına alarak, “Cenazeye katılanların huzurunda Battal Çam’ın kefili misin?” diye sordu. “Evet” yanıtını aldıktan sonra, “Bu dünyada Battal Çam kardeşimizden maddi manevi alacağı olan var ise şimdi dile gelsin söylesin ya da kardeşi Hıdır çam kefilidir, onunla helalleşsin…” dedi.

Battal Çam’ın cenaze törenine CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP eski Milletvekili Prof.Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı yardımcısı Taner Uslu, CHP’li Meclis Üyesi Ali Demiröz, Alevi olmayan ve Alevi yurttaşlar, Battal Çam’ın dostları, arkadaşları ve ailesi katıldı.

Battal Çam Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevinde Alevi inanç ve geleneklerine göre gerçekleştirilen törenin, ardından Turgutreis Akçaalan Mezarlığında toprağa verilerek sırlandı.

Yorumlar

  1. Bodrum Gündem dedi ki:

    Devri Daim olsun…

  2. Yasemin Başaran dedi ki:

    Cennet mekanı olsun, Hıdır ve ailesine sabırlar diliyorum..

  3. Tufan Erkan Yakar dedi ki:

    Devri daim olsun…