enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP’nin Kapısından İçeri Giremez, Gerekirse Sokağa Çıkarız…

Spread the love

Son günlerde sosyal medyada ve özellikle Ulusal Medyada yer alan haberler ile ilgili olarak CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen üye toplantısında sert tartışmalar yaşanırken, Bodrum Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağı da netleşmiş oldu. Toplantının basına kapalı bölümü oldukça sağduyulu, sakin geçerken, çözüme yönelik konular konuşuldu…

 

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı son günlerde sosyal medya ile birlikte CNN, NTV ve Haber Türk gibi ulusal kanallarda “Bodrum için özel bir ittifak formülü uygulanacak, İYİ Parti adayı CHP’ye üye olacak ve CHP’nin adayı olarak Mehmet Tosun seçime girecek…” ifadelerinin yer aldığı haberler CHP Örgütünün tabanında tepkilere yol açmıştı.

CHP Bodrum İlçe Başkanı böyle bir durumun olmadığı yönünde açıklamalar yapmış olsa da, CHP örgütü içinde sıkıntılar yaşanmaya başladı. Son olarak CHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarının görüşerek karşılık bir anlaşmaya vardıkları yönündeki, (doğruluğu onaylanmamış) haberlere göre; İYİ Partinin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında yapılan ittifakı öne sürerek, Bodrum’un kırmızıçizgisi olduğunu ifade ederek, Mehmet Tosun’un da CHP listesinden Bodrum Belediye Başkan adayı olması konusunda talep ettiği kaydediliyordu.

İlçe Başkanı Karahan “Tosun bu kapıdan içeri giremez…”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve İlçe Yönetimi tarafından üyelere ve basına açık olarak düzenlenen toplantıya CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’da katıldı. Oldukça hararetli bir şekilde başlayan toplantının başında konuşan Halil Karahan sert ve net sözler ile “Mehmet Tosun asla bu kapıdan içeriye giremeyecektir. Gerekirse sokağa da çıkarız. Talebi var mıdır? Evet vardır. Ancak bu mümkün değildir. Örgütümüz ile birlikte il ve ilçe yönetimimiz bu talebin karşısında dimdik durmaktayız. Gelecek hafta Bodrum belediye Başkanı adayımız belli olacaktır. Bu konu tamamen kapanmıştır…” şeklinde konuştu.

Bu sırada bazı partililerin CHP tüzüğüne göre 12 maddeden CHP üyesi yapılarak Bodrum Belediyesi için CHP adayı gösterilebileceğini söylemesi üzerine de “Arkadaşlar net olarak şunu söylüyorum. Şuan hali hazırda CHP üyesi olan bir arkadaşımız Bodrum Belediye Başkanı adayı olacaktır. Buna emin olabilirsiniz…” yanıtını verdi.

Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu; “Mehmet Tosun CHP’ye Gelmez…”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da oldukça gergin bir ortamda yaptığı konuşmasında bir ittifak alışverişi ve iki parti arasında bir diplomasi yürütüldüğünün anımsatarak “İYİ Parti ile ittifak görüşmelerimiz Genel Merkez nezdinde sürüyor. Bu ittifakta, açık ve net söylüyorum; Mehmet Tosun arkadaşımızın belirli dünya görüşü vardır. Bu arkadaşımızın gelip CHP’den üye olacağını düşünmüyorum. Nasıl bizler o partiye gitmeyeceksek, onun da CHP’ye geleceğini düşünmüyorum. Bodrum Belediye Başkan adayımız CHP’li bir arkadaşımız olacaktır. Bodrum’da da bu seçimi alacağız…” dedi.

Zeybekoğlu; “Şu an diplomasiden yanayım, gerekirse sokağa da çıkarım…”

Partililerin zaman zaman Muğla İl Başkanı Zeybekoğlu’nun sözlerini keserek seslerini yükselttiği ve devrimci geleneğe uygun hareket edilmesi gerektiği yönünde uyarılarda bulunuldu. Zeybekoğlu; “Ben devrimci ve sol bir gelenekten geliyorum. Şu an diplomasiden yanayım, ancak sokağa çıkılması gerektiğinde de hiç tereddüt etmeden çıkarım. Genel Merkez ile bu güne kadar yaptığı görüşmelere dayanarak söylüyorum, Bodrum’da CHP’li bir Belediye Başkan adayı gösterilecektir. Genel Merkezimizin bir yanlış yapacağına asla inanmıyorum. İYİ Parti bizim ittifak ettiğimiz bir partidir. Her ilçede İYİ Parti de, CHP de kendi adayıyla seçime girebilir…” şeklinde konuştu.

İl Bakanı Zeybekoğlu’ndan Üstü Kapalı ve Anlaşılamayan İfadeler…

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun “Her ilçede İYİ Parti de, CHP de kendi adayıyla seçime girebilir…” şeklindeki ifadesi çok iyi anlaşılmasa da, bu sözlerden Bodrum’da CHP ve İYİ Partinin ayrı ayrı aday çıkartabileceği ve ittifaka rağmen iki adayın da karşı karşıya geleceği anlaşıldı. Bununla beraber basına açık olan yapılan bölümde CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’na “Muğla Bodrum olmadan bir şey değildir. Neden başkan adayı açıklanmayan en son ilçe Bodrum?” şeklinde çok sert bir soru geldi. Başkan Zeybekoğlu bu soruya da çok dikkat çeken ve sürece yönelik derin anlam içeren şu yanıtı verdi; “Şu anda diplomasi mücadelesini sürdürüyoruz. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bodrum’da da süreç daha bitmedi…”

Başkan Kocadon “Devlet bile Bodrum’da huzurun bozulmasını istemez…”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bir algı operasyonu yapıldığını belirterek herkesin sakin olması gerektiğini kaydetti. Başkan Kocadon bu konuşmalar ve tartışmalar ile malum kişinin reklamının yapıldığını vurgulayarak, özellikle 2014 seçimlerinde arkasında beş Belediye Başkanı olduğu halde yarıştığı kişiye 15 bin oy fark attığını söyledi. Olumsuz şeylerden, bazen güzel şeylerin de çıkabileceğini kaydeden Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Her işte bir hayır vardır. Bu yaşadıklarımız, bir algı operasyonudur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü Bodrum İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en değerli belediyesidir. Anadolu’nun da umududur. Öyle kolay verilecek bir yer değildir. Anadolu halkı huzurlu bir şekilde Bodrum’da yaşıyorsa, bunu CHP ye borçlu olduğunu herkes biliniyor. Devlet bile Bodrum’daki bu huzurun bozulmasını istemez…” dedi

Başkan Kocadon; “Bodrum CHP dışında hiç kimseye teslim edilemez…”

Başkan Kocadon konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Basın mevcut iktidarın elindedir. İstediği şekilde yazıp yayınlayabiliyor. Biz de bundan etkilenip panik oluyoruz, birbirimizi suçluyoruz. Oysa partimizin üst yönetiminin bile haberi yok bundan. Hele bir sakin olun. Bu kaleyi kimse yıkamaz. Biraz suyu bulandırırlar, o kadar. Hepiniz evinizde rahat uyuyun. Rahat olun. Kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Bakın böylesine bir olayda bir araya geldik ve kenetlendik. Bunların hepsi gelip geçicidir. Bakın ne kırgınlık, ne küskünlük kaldı. Her şeyi herkesin karşısında konuşabiliyor ve tartışabiliyoruz. Hepimiz beraber olmaya devam edeceğiz. Bodrum CHP dışında hiç kimseye teslim edilemez…”

Basına Kapalı Bir Şekilde Devam Etti…

Zaman zaman tansiyonun yükselerek karşılıklı tartışmaların yaşandığı toplantıda Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Taner Uslu, Ali Öztürk, Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Ahmet Aras ve Kemal Güneri ile birlikte CHP’nin geçmiş dönem İlçe Başkanlarından İbrahim Turan, Durmuş Ali Öztürk ve Kerim Cangır’ın da söz olarak görüşlerini dile getirdiler.

Toplantının basına kapalı olarak gerçekleştirilen bölümünde ise oldukça sakin ve daha çok çözüme yönelik görüşler dile getirildi. Özellikle CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve Mehmet Kocadon’un yaptığı açıklamalar partileri oldukça rahatlatırken, önümüzdeki hafta itibarı ile Bodrum Belediye Başkan adayının belirlenerek, meclis üyelerinin belirlenme aşama aşamasına geçilecek…

 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
  1. Ali sakin dedi ki:

    Yav arkadas bu kadar tantana yapacağınıza hizmet yapın.Sizi gidi sizi koltuk sevdalilari.