Bodrum Gündem

Bu Kitapta Kötü Kimse Yok…

Son Kitabında bitmiş ve tükenmiş bir insanın zirveye nasıl çıktığının öyküsünü anlatan Feriha Beriş, Bodrum’da geçtiğimiz ay açılan Güneş Kitap Evinde imza ve söyleşi günü düzenledi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi üyesi de olan ve uzun yıllardır şiir günleri düzenleyen ekibin içerisinde sanat ile iç içe bir hayat sürdüren Feriha Beriş’in imza günü etkinliğine kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Bodrum’un kadın yazarlarından birisi olan Feriha Beriş, “Zirveye Doğru” adlı kitabı başta, diğer üç kitabı için düzenlenen imza gününde sanatçı dostları ile birlikte, Bodrumlu Kadın Yazarlar Nuran Yüksel ve Firdevs Şengül de yalnız bırakmadı.

Feriha Beriş imza gününün düzenlediği Güneş Kitapevi işletmecileri şunları söyledi;  “Bodrum’da Çarşı Mahallesi Adliye Sokak’ta bulunan Güneş Kitap Kafe ve Sahaf bu masalsı dünya ile sizleri buluşturuyoruz. Okumaya tutkun olan herkese, her türden kitapla, her gün kapılarını açarak Bodrum’un kültür mozaiğine farklı bir katkı sunuyoruz. Sadece okumak değil, okuduklarınızdan edindiğiniz fikirlerinizi dostlarınızla paylaşmak ya da hiç tanımadığınız insanlarla tanışıp yeni dostluklar kurmak isterseniz bu sıcak ortamda bunu deneyimleme şansını bulabilirsiniz. Bu gün de yazar Feriha Beriş’in imza gününde kitapseverler ile hep birlikteyiz…”

Bu Kitapta Kötü Kimse Yok…

4.kitabı “Zirveye Doğru”nun başarı odaklı bir roman olduğunu belirten Feriha Beriş, sözlerine şöyle devam etti “Başarı odaklı bir roman. Burada kötü hiç kimse yok. Bütün karakterler birbirine sevgi dolu. Amasra’da başlayıp Almanya’nın Münih şehrinde devam eden bir hikâyeyi konu alıyor. Özellikle gençlerin bu kitabı okumalarını çok arzu ediyorum. Çünkü burada gençlere çok güzel mesajlar var, olaylar var. Ben bu kitabı bir senede yazdım. Geçen sene bu zamanlar başladım, bugün de imzalıyorum. Bu kitabı okuyanlar ‘Bütün gece elimizden bırakamadık.’ diyorlar ve bunun devamının yazılmasını istiyorlar. Bu roman bitmesin devam etsin diyorlar…”

Romanımda Etrafımdaki İnsanların İsimleri Kullandım…

Etrafında bulunan kişilerin isimlerini de kullanan ve yaşadığı bir olaydan etkilenerek bu romanı yazmaya başladığını belirten Feriha Beriş “Etkilendiğim bir olaydan yola çıkarak bu kitabı yazmaya başladım ama hikâyenin geri kalanı tamamen kurgu. Kitabımda acılar, sevinçler var. Mutluluklar çok. Kitabımın geniş bir kitle tarafından okunmasını istiyorum. Çünkü öğretmenler de bundan çok faydalanacaklar. Gençler çok faydalanacak. İçerisinde hayatın içerisinden yaşamlar var…” dedi. Beriş Zirveye doğru adlı romanı yazarken en büyük destekçisinin eşi İhsan Beriş olduğunu ve birçok konuda kendisine yol gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Feriha Beriş’in kendisinin boyadığı bir yağlıboya resmin kapak fotoğrafı olarak kullanıldığı 287 sayfalık kitabın editörlüğünü ise Bodrumlu gazeteci Fatih Bozoğlu yaptı. Bir solukta okunabilecek olan bu kitabın özellikle gençlere umut aşılayan bir özelliği de var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.