enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrumlu Müzik Öğretmeninden 100.Yıl Cumhuriyet Marşı…

Bodrum’da görev yapan müzik öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ’un bakanlığın “Eğitimde İyi Örnekler” projesi kapsamında yazıp bestelediği 100. Yıl marşı youtube’da büyük beğeni topluyor.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Eğitimde İyi Örnekler” projesi kapsamında Kerem Aydınlar Ortaokulu müzik öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ tarafından yazılıp bestelenen 100. Yıl Cumhuriyet Marşı, yayına girdiği youtube ta büyük beğeni kazandı.

“Projelerimiz ile Bodrum’a Birincilik Kazandırmayı Hedefliyoruz…”

“Kerem Aydınlar Ortaokulu müdürü Mehmet Ali Durmuş konu ile ilgili şunları söyledi “Milli Eğitim Bakanlığınca uygulamaya konan Eğitimde İyi Örnekler Projesi kapsamında öğretmenlerimizle ne yapabileceklerimizi  konuştuk. 3 tane proje belirledik  İlk projemiz 100. Yıl Marşı ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Müzik Öğretmenimiz Hüseyin Turgay Kutluğ un söz yazarı ve bestesini hazırladığı marşı öğretmen ve öğrencilerimiz el birliğiyle ses getirecek bir sunum haline getirdiler. Hepsini kutluyorum. Bu güzel örneğin dışında iki projemiz daha var. Onları da eğitim öğretim yılının sonuna kadar tamamlamış olacağız.  Okulumuz bünyesinde hayata geçireceğimiz bu projelerimizle Bakanlık düzeyinde Bodrumumuza birinciliği getireceğimize inanıyoruz. Biliyoruz ki eğitim öğretim sadece müfredat işi değildir. Yaşamın her alanında bunu öğrenci ve öğretmenlerimizin iş birliği ile çoğaltmaya ve öğrencilerimize de örnek olmaya çalışıyoruz” dedi.

“Bu Marşın Milli Birlik Ve Beraberlik Duygularımız Pekiştirmesini İstedim…”

Müzik Öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ, uzun zamandan bu yana Cumhuriyet ile ilgili bir marş yazma düşüncesi olduğunu ifade ettiği konuşmasında “Cumhuriyetin 100. yılı için bir marş yazma düşüncem vardı ama bunu hemen yapma niyetinde değildim. Fakat okul müdürümün teşvikiyle ve ülkece hassasiyetimizin yüksek olduğu bu günlerde böyle bir marşın hepimizin milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştireceğini düşünerek  bu marşı yazdım. Marş özellikle öğrencilerim ve meslektaşlarım tarafından çok beğenildi. Bu marş son 1 aylık süreçte ortaya çıktı. Kendi eserimi öğrencilerimle seslendirmek benim için çok büyük bir mutluluk. Bu marş dışında benzer iki projem daha var.  Bir projem öğretmenler günü için diğer bir projem ise 23 Nisan Veya 18 Mart için olacak.

Tüm bu projeler  bakanlığımız bünyesindeki ” Eğitimde iyi örnekler” kapsamında okul projemiz olarak bakanlığa sunulacak. Milletçe hassasiyetimizin yüksek olduğu bu günlerde bana ilham veren Atatürk’ün anısına minnet duyarak bu marşı hazırladım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

100.Yıl Cumhuriyet Marşı okul öğretmen ve öğrencilerinden oluşan koro tarafından seslendirilirken, marş için ayrıca klip de çekildi. 100. Yıl Cumhuriyet Marşı’nın İzmir Devlet Senfoni orkestrası tarafından da seslendirileceği alınan bilgiler arasında.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.