enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODER Başkanı Halil Özyurt, Ege Bölgesini Temsil Etmek İçin  Aday…

BODER Başkanı Halil Özyurt, Ege Bölgesini Temsil Etmek İçin  Aday…

Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı (TTGA) Yönetimi için otelcilerden ilk adaylık açıklaması geldi. 

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Ege Bölgesini temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetimine aday olduğunu açıkladı.

Ege bölgesi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda bir sandalye ile temsil edilecek. Toplam 192 bin 893 yatak bulunan bölgeden aday olabilmek için, en az 19 bin 300 yatağı temsil eden Bakanlık belgeli tesisten imza almak gerekiyor.

BODER Başkanı Halil Özyurt, TÜROFED Yönetim Kurulunun adaylığını desteklediğini belirttiği açıklamasında şunları dile getirdi “29 Aralık’ta İzmir’de seçim yapılacak. Ege Bölgesi’nden bir kişi Yönetim Kurulu’na girecek. 7 bölgede seçim oluyor. 7 bölgeden 9 kişi seçiliyor. Bunlardan Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 2 kişi seçiliyor. Diğerlerinden 2 kişi yönetim kuruluna seçiliyor. Yani 15 kişilik yönetim kurulundan 9 tane otelci giriyor. Bir kişi TÜRSAB’tan, Türk Hava Yolları Genel Müdürü veya Yönetim Kurulu Başkanı, diğerleri de Bakan ve Bakan Yardımcısı, Tanıtma Genel Müdürü. 15 kişilik bir yönetim kurulu oluşuyor. Seçilen otelcilerden Ege ve Akdeniz’den seçilen 3 kişi, direk icra kuruluna giriyor. Yani Ege’den seçilecek olan arkadaş, ben veya başkası direk icra kuruluna giriyor. Ben de Ege’den adayım. Geçen hafta Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Yönetim Kurulu Toplantısı yaptık. Diğer bölgelerin yönetim kurullarındaki arkadaşlarım, yani Kuşadası, Marmaris, Fethiye, Denizli, İzmir ve Afyon’daki başkanlar adaylığımı destekliyorlar. Yani TÜROFED Yönetim Kurulu olarak adaylığım destekleniyor. Onların desteği ile bu yola çıktım. Ege Bölgesinin tanıtımı ve geliştirilmesi için en iyi şekilde görev yapacağım” şeklinde konuştu.

Öte yandan Kartaca Turizm Kurucusu Fatih Günay’ın da geçen hafta sonu yapılan TÜRSAB seçiminde yedek üyeler arasında en yüksek oyu alarak TTGA’da TÜRSAB’ı temsil etmek üzere birinci yedek olarak seçildiği öğrenildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.