enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğla Ülkü Ocakları’ndan Okuma Seferberliği

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanlığı vatandaşları kitap okumaya teşvik etme ve kütüphaneleri doldurmak amaçlı başlattığı  proje kapsamında İl Halk Kütüphanesi’nde kamp kurdu. 

Bodrum Gündem Haber

Kitap okumanın önemine  vurgu yapılan projede Ülkü Ocaklı Gençlerin İl Halk Kütüphanesi’nde  başlattığı kamp büyük ilgi gördü. Türk ve dünya tarihinden, kültür sanata kadar birçok alanda yazılan kitapları kamp boyunca okuyan teşkilat mensupları kütüphaneyi ziyaret eden vatandaşlara da kitap önerdi.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel  “Gençlerimizin boş vakitlerinde sokaklarda dolaşmaları yerine, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarına ait kitapları okumalarını istiyoruz. Bu nedenle Orta Öğretim Teşkilatımız tarafından İl Halk Kütüphanesi’nde kamp düzenleniyor. Teşkilat mensuplarımız, Eğitim Birimi ve Ortaöğretim Birimi tarafından belirlenen kitapları bu kamp döneminde okuyacaklar ve kütüphaneye gelen vatandaşlarımıza da tavsiye edecekler. Bizler Türk gençliğini sokağa terk edemeyiz. Ülkemizin geleceğini oluşturan gençlerimizin Sosyal, kültürel ve eğitim yönünden donanımlı olması, her platformda ülkücü Türk gençliğinin örnek olmaları yönündeki çalışmalarımız devam edecektir. Rahmetli Alparslan Türkeş’in de ülkücü gençliğe hitaben ‘Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, onu kirletmeyin, lekelemeyin’ sözünü gençlerimizin kendilerine şiar edinmesi gerekmekte ve bu yolda son nefese kadar azmini ve kararlılığını sürdürmesi gerekir bu vesile ile her cumartesi halkımızı halk kütüphanesi davet ediyorum…” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.