enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Bahçeşehir Koleji Elektriğini 525 Güneş Panelinden Sağlayacak

“Mutluluğu çocuklardan, enerjiyi güneşten alan kampüs” sloganı ile hareket eden Bodrum Bahçeşehir Koleji, kampüs genelinde 525 güneş paneli ile elektrik üretimi  yapmaya başladı. 

Bodrum Gündem Haber

 Bodrum’un eşsiz doğal güzelliğine sevgi ve saygıyla yaklaşan, öğrencilerine doğayı koruma bilinci aşılamayı ilke edinmiş olan Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü, 2019 yılında başlattığı kampüsün güneş enerjisinden faydalanarak tüm elektrik ihtiyacını ve yılda 250.000 kWh elektrik üretmek için ‘Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanılması Projesini’ 2020 Şubat ayı içerisinde faaliyete geçirdi.

 Bu proje sayesinde 10.000 m2lik kapalı alana sahip olan kampüste yer alan mekanik sistem; ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatmanın yanı sıra idari birimler, derslikler, atölyeler, laboratuvarlar, spor salonu ve konferans salonunun da elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile sağlamaya başladı.

 Kurulan yenilenebilir enerji kaynağı; okulun eğitim-öğretim dönemindeki elektrik ihtiyacına denk gelecek şekilde elektrik üretimi gerçekleştirecek; sistem, tüketimin düşük olacağı tatil dönemlerinde ihtiyaç fazlası elektriğin şebekeye geri verilmesi ile projenin dönüş süresini azaltacağı gibi ekolojiye ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacak.

 525 güneş paneli ile her yıl 120 Ton karbondioksit salınımının önüne geçecek olan proje ile doğa içinde yaşayan Bodrum Bahçeşehir Koleji, doğaya saygısını en güzel şekilde göstermekte.

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü; karbon ayak izini azaltmayı ilke edinmiş yenilenebilir enerji kaynağı ile kendi elektrik ihtiyacını üreten okul olmak bakımından, Türkiye’deki çok az sayıda okuldan biri.

Eğitim-öğretimin tüm süreçlerinde; sürdürülebilirlik ilkesi ile hareket eden Bahçeşehir Koleji, geçmiş olduğu bu sistemle, farkındalığı okulda başlatması açısından da örnek teşkil ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.