Bodrum Gündem

Eğlence Sektörü İçin Zor Günler Başladı

Eğlence Sektörü İçin Zor Günler Başladı

T.C.İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetlerini yarından itibaren geçici olarak durdurdu

Bodrum Gündem Haber

T.C. İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini yarın saat 10.00’dan itibaren geçici süreyle durdurulacak.

T.C. İçişleri Bakanlığınca, 81 valiliğe gönderilen “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede, Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (dünya çapında bir salgın) olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.

Genelgede, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinde, vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunmalarının hastalığın bulaşma riskini artıracağı belirtilerek, bu mekânların yarın saat 10.00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.

Vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması istenen genelgede, kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Bodrum’da Sektörden ve Yurttaşlardan Gelen İlk Tepkiler…

Bodrum’da marka olan Kule ve Mandalin Bar sahibi Atilla Serttaş sosyal medya hesabından şu mesajı yayınladı; “Hayırlısı olsun memleketimiz bu beladan kısa zamanda kurtuluruz umarım. Ve bu süreç kısa sürer inşallah. Yoksa bodrum ekonomisinde ve istihdamında önemli bir yere sahip eğlence sektörü zincirleme bir etki alanı yaratacaktır hepimize. Acil şifalar dilerim…”

Eğlence sektöründe çalışan personel adına görüşlerini dile getiren Ömer Çakır ise; “Karar doğrudur ama eksiktir. Eksikte tam doğru olmaz!!! Restaurantlar, lokantalar, cafeler, sinemalar, lokaller, pazar yerleri, festivaller, bize gelinceye kadar bin tane yer var. Zurnanın son deliği ama ilk etkileneni yine bizim sektör. Biz gece çalışan, evine ekmek götüren adamlar neler gördük kolay yıkılmayız çok şükür. Bu da gelir bu da geçer…” dedi.

Diğer yandan yurttaşlar da sosyal medya hesaplarından bu kararla ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.