Bodrum Gündem

Bodrum’a Gelenler 14 Gün Sokağa Çıkamayacak

 

Muğla Valiliğinin Korona Virüs COVİT-19 salgınına karşı önlemleri kapsamında Bodrum başta olmak üzere Muğla’nın tüm ilçelerinin giriş ve çıkışlarında kontroller sıklaştırıldı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Bodrum Kaymakamlığı denetiminde, Bodrum Emniyet Müdürlüğü, Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bodrum Belediyesi Sağlık ekipleri Bodrum Torba girişinde kontrollere başladı. Özellikle 48 plakanın dışındaki araçlar durdurularak araç içindekilerin önce ateşi ölçülüyor, sonra kimlik bilgileri alınarak kayda geçiyor. Bodrum’da uzun bir süre kalmaya gelenlerin 14 gün boyunca dışarı çıkmasının yasak olduğu kendilerine tebliğ ediliyor. Bodrum kaymakamı Bekir Yılmaz “Yazlıklarına diğer illerden gelen vatandaşlarımız 14 gün boyunca evlerinde kontrol altında tutacağız. Uymayanlar olursa eğer kolluk kuvvetlerini de devreye sokarız…” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin bizzat uygulamanın başında bulundular.

Rahat Hareket Edemeyecekler ve  14 Gün Süreyle Gözetim Altında Tutulacaklar…

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, yapılan uygulama ile ilgili gazetecilere bilgi verdi. Yılmaz şöyle konuştu; “Bugün ilçe girişinde yeni bir uygulamaya başladık. Özel araçlarıyla şehirlerarası yolculuk yapanlar sağlık ve genel kontrolden geçiriliyor. Biz de ilçe girişinde bu tedbirleri alıyoruz. Amacımız Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek. Bu kapsamda kolluk birimleri ve belediye birimlerimizden karma bir ekip oluşturduk. Burada sağlık kontrolü yapacağız, adres bilgilerini alacağız ve 14 gün onları takip edeceğiz. Şu bilinmeli ki; il dışından buraya gelen vatandaşlarımız istedikleri gibi hareket edemeyecek. Çünkü Bodrum’da bu salgınla ilgili rahatsızlıkların büyük bir sebebi dışarıdan gelen vatandaşlarımız. Biz bu vatandaşlarımızı burada kontrol altına almak zorundayız. Tüm mücadelemiz en kısa sürede bu salgından kurtulabilmek için. Vatandaşımızı mağdur etmeden bu işi yapacağız…”

Bodrum’da Öyle Sıkıntılı Bir Durumumuz Yok…

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz bu süreçte asılsız haberlere ve dedikodulara karşı daha hassas olunması gerektiğini vurgulayarak; “Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Olmayan şeyleri varmış gibi yazmayalım. Sosyal medyada da adliye ve kaymakamlığın karantinaya alındığına kadar saçma sapan dedikodular çıkıyor. Birileri uyduruk paylaşımlarda bulunuyor. Bunlara itibar etmeyelim. Biz zaten bir şey açıklanacaksa söyleriz. Siz de basın mensubu olarak sağlıklı şekilde aktarırsınız. Maalesef birileri felaket tellallığı yapıyor, bilmeyen insanlar da inanıyor. Şükürler olsun ki Bodrum’da öyle sıkıntılı bir durumumuz yok. İnşallah bu süreci kısa sürede atlatacağız…” dedi.

Hastanelerimiz Çalışır Durumda…

Halkı korku ve paniğe sevk edecek asılsız paylaşım yapanlar hakkında yasal sürecin başlatıldığını söyleyen Yılmaz Bodrum Gündem’in sorusu üzerine aciliyeti olmayan hastalıklar için hastaneye gidilmemesi, aile hekimlerine başvurulması gerektiği tavsiyesinde bulundu. Diğer taraftan pazarlamacı ve günübirlik olarak Bodrum’a gelenler için herhangi bir yaptırım uygulanmayacak.

Yorumlar

  1. Nesrin çölok dedi ki:

    Başka bodrummu var.Cumartesi günü 65. Yaş üstü komşum istanbuldan hiç bir engele takılmadan bodruma girişi dahil hiçbir kontrol olmadı rahatıkla geldiklerini söylediler.Üstelik paxar günü eşi şoka alışverişe gitti.eeee nerden kontrol

  2. Ahmet 6 dedi ki:

    Başka şehirlerde ikamet edip 48 plaka kullanan çok kişi var, girişlerde tüm araçlar durdurulur kontrol edilsin.