enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Bahçeşehir Kolejinde Mezuniyet Sevinci

Bodrum Bahçeşehir Koleji; 8.sınıf öğrencilerinin online olarak gerçekleştirdiği “Liseye Geçiş Töreni” ile eğitim yaşantılarının bir üst basamağına uğurladı.

Bodrum Gündem Haber

22 Haziran 2020 tarihinde, saat 18.00’de Türkiye’deki 128 kampüsle eş zamanlı ve online olarak gerçekleşen törende duygu dolu anlar yaşandı.

Bodrum Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır törende yaptığı konuşmada; “Bugün bu platformdan da olsa sizlerle liseye geçiş onurunuzu paylaşmak üzere birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Biliyorum hiçbirimiz böyle hayal etmemiştik, hepimiz şu anda okulda olmayı ve bu seremoniyi birbirimize sarılarak yaşamayı tercih ederdik. Ancak bu yıl uzaktan yürüttüğümüz törenlerimizde gördük ki, duygular bir olduğunda mesafelerin pek önemi kalmıyor. İstiyoruz ki öğrencilerimiz yıllar sonra bugünlerine dönüp baktıklarında bu olağanüstü şartları bir şanssızlık olarak değil, farklılıklarıyla güzel anılar olarak anımsasınlar. Bodrum’daki eğitim yaşantımızın 20.yılını tamamlarken bugün 80 öğrencimizi liseye uğurluyoruz. Bu süreçte hiç değişmeyen misyonumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, akıl ve bilimin ışında, çağdaş ve özgür bireyler yetiştirmek olmalı. Sevgili gençler, sevgili öğrencilerim bu çatı altında kat ettiğiniz mesafeye ve başarılarınıza hep birlikte tanıklık ettik. Bence çok güzel ortaokul anıları biriktirdiniz. 8.Sınıfın sorumluluğuyla epeyce yorulduğunuzu biliyoruz. Pandeminin yaşamımızı etkisi altına alması ile en büyük zorluğu yaşayan sizler bunu da en iyi şekilde göğüslediniz. Sabrınızla ilgili sizlerle gerçekten övünüyoruz. Eğitimin yaşantınızın duraklarından biri olan bu dönemde, aldığınız bilgiler meslek yaşamınıza sizi taşıyacak olan gelecekteki eğitim süreçlerinize kesinlikle katkı sağlayacak. Kendinize ve çevrenize saygılı, çalışkan, dürüst, sanat sever, iyilikten yana, mutlu bireyler olmanız için emek harcayan ailelerinizin ve öğretmenlerinizin çabalarının yıllar geçse de etkisini göstereceğine eminim. Değerli konuklarımız yaşadığımız bu onur elbette öğrencilerimizin, velilerimizin, okulumuzun iş birliğinin ürünüdür. Değerli anne, babalar çocuklarımızın başarılarının daim olmasını dileyerek, gelecekte ufku açık, genel kültürü yüksek, düşünen, sorgulayan, üreten bireyler olacaklarına kuşku duymuyoruz. Bize güvendiğiniz ve iş birliği gösterdiğiniz için sizlere de çok teşekkür ediyorum…” diyerek öğrencilerin mezuniyetlerini kutladı.

Ortaokul yaşamları boyunca üstün çaba gösteren tüm öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenleri tek tek kutlayarak, öğrencilerine iyi dileklerini ilettiler. Öğrencilerin enstrüman performansları ve bayrak/flama devir teslim töreni ve mezuniyet andının okunmasıyla renkli görüntüler oluşan törende, kep atma heyecanı da gerçekleştirildi ve öğrenciler keplerini geleceğe umutla ve heyecanla fırlattılar…

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.