Bodrum Gündem

Bodrum kış ortasında elektriksiz kaldı, yurttaşlar isyanda

Bodrum kış ortasında elektriksiz kaldı, yurttaşlar isyanda

Soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta olduğu gibi Bodrum’da etkisini artırırken, Bodrum’un bir çok yerinde ya elektrik kesik ya da voltaj düşüklüğünden kaynaklı ısıtıcılar ve elektrikli aletler çalışmıyor.

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem 

Yurttaşlar muhatap bulamadıklarını ifade ederek adeta isyanın eşiğine geldiklerini söylüyorlar. Bitez, Konacık ve Gümüşlükten Bodrum Gündem’i arayan yurttaşlar Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Aydem’i aramalarına karşın hiç bir çözüm bulunmadığını dile getiriyorlar. AYDEM yetkilileri ise konu ile ilgili yurttaşları oyalamaktan başka bir şey yapmadığı kaydediliyor.

Bitezli bir yurttaş “Elektrik faturasını iki gün geciktirince hemen kesiyorlar. Ancak hizmet sözkonusu olunca bunu beceremiyorlar ve bu soğukta bizi battaniyelere mahkum ediyorlar…” dedi.

Gümüşlük’ten bir diğer yurttaş da; “Bodrum Kaymakamı, Bodrum Belediye Başkanı ve AYDEM’i aradık hiç bir şekilde soruna çözüm bulmadılar. Çocuklarımız soğuktan ders çalışamıyor. Turizmin merkezi diye övündüğümüz Bodrum’un haline bakar mısınız. Bir an önce çözüm bulunsun. Yetkileri göreve çağırıyoruz. Yaşlı annem soğuktan hasta olursa ve ona bir şey olursa sorumlusu Bodrum yöneticileridir bu böyle biline…” dedi.

Bitez Mahallesi Muhtarı Seda Özgüçlü sosyal medya hesabından  “Bitez mahallemizdeki elektrik kesintisinin sebebi ile alakalı Aydem yetkilileriyle görüşme sonucu;Nüfus artışının ve soğukların etkisiyle aşırı yüklenmeden dolayı 3 adet trafo yanmış olduğu,Denizli Aydem merkezden gelen destek ekipleriyle sorunun giderilmeye çalışıldığı söylenmiştir…” şeklinde bilgilendirme yaptı…

Yorumlar

 1. Hasret Madran dedi ki:

  Evet sayın yetkililer seçilmişler atanmislar bu utanç sizlerin yıl olmuş 2021 dünyanın gözde yeri ne su sorunu bitiyor nede elektrik. Milyon dolarlık yatırımlar. Vergi adı altında alınan paralar nereye gidiyor. Biz vatandaş olarak Bodrum’a yakışır insanca yaşamak istiyoruz #aydem #muski #bodrumbelediyesi lütfen göreve…

 2. Zerrin Ulusman dedi ki:

  Bu ne saygisizlik bu ne is bilmezliktir,bu ne vurdumduymazliktir.
  4 derecede donuyoruz,her gün ADM ye basvuru yapiyoruz problemimizi bildiriyoruz.
  En ufak bir aciklama ve cözum yok!!!!Bu nasil bir firma😡😡
  Daha onceden yaz sonu itibariyle pandemiden dolayi nufusun artabilecegi dusunulup buna gore trafolarin guclendirilmesi gerekmezmiydi.Bunlar gunluk mu calisiyorlar????gunluk mu yapiyorlar planlarini????.Burasi Bodrum herkesin gözdesi bir yer ona gore hizmet almak hakkimiz.
  Faturalari gondermeyi biliyorlar😡Hizmete gelince yok!!!!!,Suçu,bahaneyi nufusun cogalmasinda aramasinlar ona gore tedbiri alsalardi.Bu ne ahlaksizlik bu ne saygisizlikdir halka karşi.Faturani öde ve don😡😡😡😡😡😡
  Bir de bugun 186 dan arayip anket yapiyorlar
  ADM den Memnunmusunuz diye😡😡😡Bu ne pervasizliktir😡😡😡😡

 3. süreyya çamcı dedi ki:

  AKP İlçe başkanını arayın

 4. Doğan dedi ki:

  Bodrum’da korona yüzünden gelenler artı nüfus olunca bu kaçınılmaz . Zaten, normal şartlarda bile bahane arıyordu kesilmek için .

 5. N.Özer Kösedağlı dedi ki:

  Durum bizde de aynı,üstelik tam kesilme olmadan evvel çok kaygı verici anlarda yaşadık,her şey patlayacak diye çok korktuk.yanip sönmelerin hızı anlatılır gibi değildi.Sigortaları kapatarak kendimizce önlem aldik.Soğuk ve karanlık ilkellik hissi veriyor.Ne desem ki.

 6. Mustafa dedi ki:

  Bitezin neredeyse yarısında durum aynı. Üstelik aynı evin içinde bir oda varsa diğerinde yok. 2 gündür trafo patladı diyorlar. Yokmu bu trafonun yedeği veya alternatifi? Dün bizim caddede saat 19.30 kesildi ve 04.45 de geldi.

 7. mustafa dedi ki:

  Bu arada bu elektrik kısıntıları uzaktan eğitim gören öğrencileride etkilemekte. Bu kesintilerden dolayı sınavını tamamlayamayan, ödevlerini teslim edemiyen öğrenciler nasıl anlatacaklar durumu hocalarına.😡😡😡

 8. Nebahat Rüzgar dedi ki:

  Turgutreis te de durum aynı. Birkaçgün dür Saatlerce elektrik kesikti. Dışarısı buz gibi evler buz gibi.. Kalp hastaları var.. ki.. soğuk çok riskli.. bebek var yaşlılar var solunum cihazını elektrikle çalıştıran koah hastaları var. Bu ne vurdumduymazlıktır. Aydem iyi bir sınav veremedi.. Yerel yöneticilerin etkin olmasını bekliyoruz.