enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Menfaat Her Dili Konuşur Hatta Her Kılığa Girer – Zübeyda Fellahoğlu Bodrum Gündem yazıları

1110x200 ALLKARIA INDIRIM FULL POST-18
gastro-1-FDA tarafından Sınıf II Tıbbi Cihaz olarak onaylanan ActivePure Teknolojisine sahip tek ürün-8 mart-2021
previous arrow
next arrow
Gün öyle olmuş ki;

Eskiden insanlar komşusunun derdine koşmayı bilirdi. Menfaat değil merhamet daha önde idi. Şimdi haber kanallarına giriyorsunuz; öfke, kin, nefret acımasız duygular.

Gündüz kuşağına giriyorsunuz; acıma duygusunu yitirmiş içindeki canavarı ve fırtınalarını çıkarmış saldırıya hazır bir yığın insan.

Öte yandan çevrende yaşadıklarına bakıyorsun; makam menfaat peşinde koşanlar, bunu elde edince yakın çevresini bile tanımaz hale geliyor. Çünkü kendini farklı mahallenin çocuğu olarak görmeye başlar.

Aslında makamların gelip geçici olduğunu, belli süresinin olduğunu düşünseler böyle yapmamaları gerektiğini belki de hatırlayacaklar.

Bu durum insanların muhakeme yeteneklerini kullanamadıklarını refleksleriyle hareket ettiklerini bize gösteriyor. Bu kadar basına yansıyan olaylardan sonra yaşanan aksaklıklar, hatalar düzeltilmek için neler yapılıyor?

Yanlışlar düzeltiliyor mu?

Görevlendirmelerde sistem, mantık olmayınca referans olanların benim mahallemin insanıdır yazıktır dediği durumlarda yaşanan hatalar ve yanlışlıklar kaçınılmazdır.

Burada bahsedilen durum, A partisi, B partisi ya da şu kişi kastedilmiyor. Ancak sistemin bir yerinde bazı yanlışlıklar var. Eğitim ve okullaşma durumu toplumun gelişmişliğini gösteren önemli kriterlerden biridir. Temel eğitimde evet 100% okullaşmayı yakalamak önemli. Üniversite eğitimi için yeni okulların açılması;

  • İyi bir istihdam politikası ve planlamasını
  • İyi bir akademik kadrolaşmanın planlamasını
  • Mesleki anlamda yeterli uygulama alan ve odalarının hazırlanması
  • Meslek mensuplarının çalışma imkânlarının hazırlanmasını gerektirir.

İnsanları ayıran hep menfaat davası değil midir?

Şunu da asla unutmamak lazım “Dozu ayarlanamayan menfaat her türlü ahlaksızlıkları harekete geçirir”

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.