enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Itır Köylü BODER için başkan adayı olduğunu açıkladı

Itır Köylü BODER için başkan adayı olduğunu açıkladı

BODER-Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Genç Turizmci Itır Köylü yaptığı yazılı açıklamasında; “Mevcut yönetim kurulumuzun ortak kararı ve desteğiyle Önümüzdeki yeni dönem için BODER Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığımı açıklamak istiyorum…” ifadeleri ile başkan adaylığını ilan etti…

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden iyi dereceyle mezun olduktan sonra, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yat Tasarımı Bölümünde de yüksek lisans yapan ikinci kuşak genç turizmci ITIR Köylü, BODER-Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği başkanlığına aday olduğunu açıkladı. ITIR Köylü yazılı olarak yaptığı basın açıklamasının başında, tüm dünyayı etkileyen ve turizm sektörünün ağır darbe alarak geçirdiği bu zorlu Covid-19 sürecinde herkese sağlık dileyerek, bu sürecin en kısa zamanda ve en az hasarla bitmesini umut ettiğini kaydetti.

Turizmci bir aileden geliyor…

Itır Köylü yazılı olarak yaptığı basın açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Birçoğunuzun tanıdığı üzere turizmci bir aileden geliyorum ve iki dönemdir BODER Yönetim Kurulu içinde görev almaktayım.

Bildiğiniz üzere Haziran ayı sonunda derneğimizin olağan genel kurulunu yaparak, hep birlikte yeni bir yönetim kurulu seçeceğiz. Bu nedenle sizlere mevcut yönetim kurulumuzun ortak kararı ve desteğiyle, ayrıca iki dönemdir görev aldığım süre içinde yaptığım gözlemler ve geliştirdiğim fikirleri uygulayabilmek adına, derneğimizi daha da ileri götürme amacı ve heyecanıyla önümüzdeki yeni dönem için BODER Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığımı açıklamak istiyorum…”  

Güçlü bir ekip içerisinde yer alıyorum…

BODER için Başkan Adaylığını açıklayan Itır Köylü açıklamasını; “Bu süreçte kendimi çok şanslı hissettiğimi sizlerle paylaşmak istiyorum, çünkü dostlukların ekip dayanışması içinde büyüyerek, güçlendiğini hissettiğim ve derneğimizi nasıl daha ileri taşırız ortak amacında gerçekleştirilebilir ve ulaşılabilir fikirler üretebildiğimiz, gençlerin ön planda olduğu güçlü bir ekip içerisinde yer alıyorum. Tabi ki bir diğer şansımız da büyüklerimizden sektörümüzün gelişimini, derneğimizi nasıl zorluklarla kurduklarını, temsil ettiklerini ve bugüne taşıdıklarını dinleyerek büyüdük. Onların emeklerinin sonucu olan bu hafıza ve deneyimin kıymetini ve de gücünü biliyoruz,  ancak gençlik enerjimizle kurduğumuz yeni yapıda, derneğimizi heyecanımız ve kendi vizyonumuzla, çağımızın teknolojisi ve gereçlerini kullanarak, aldığımızdan daha ileri bir noktaya ulaştırma çabasındayız. Sektörümüzde birlikteliği güçlendirmek, derneğimizin üyelerle etkileşimini artırmak ve üyelerimize faydalı olmak için geliştirdiğimiz birçok fikir ve de Bodrum’da üyemiz olmayan otel kalmaması adına bir hedefimiz var. Tüzüğümüzden yola çıkarak, üye menfaatlerimizi korumak ve geliştirmek için yerel ve ulusal yönetim ve diğer STK’lar ile iyi ilişkiler içinde temsiliyet sağlarken, otellerimizin sorun ve sıkıntılarını çözmeye devam etmek istiyoruz. Ayrıca yapmak istediklerimizden kısaca bahsedecek olursam, bölgemizde 12 ay turizm faaliyeti olabilmesi için ürettiğimiz fikirleri uygulayabilmek ve sürdürülebilir turizm ilkesini benimseyip, bölgemizin güzelliğini koruyarak turizm faaliyetlerini geliştirmek var. Bir diğer önem verdiğimiz konu, bölgemiz adına turizm istatistikleri oluşturarak, yapılacak olan projelerin doğru sorun ve sonuç ilişkisini kurabilmek. İlerleyen zamanlarda, tüm fikirlerimizi sizlerle paylaşmak ve derneğimizi daha da ileri taşıma amacında nasıl yol izleyeceğimizi anlatmak istiyoruz…” sözleri ile devam etti…

Birliktelik esası asla sarsılmayacak…

Köylü turizmde örgütlenmeye çok önem verdiklerini vurgulayarak, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti; “Yerelden başlayarak, bir çok sektöre can damarı olan turizmi daha güçlü kılmak ve turizmcinin yasal haklarının arttırılması için, Atamızın “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.”  sözünü benimseyerek, bu yolda çalışmak ve üretmek istiyoruz…”

BODER Yönetim Kurulu Üyesi ve BODER Yönetim Kurulu Başkanı Adayı Itır Köylü açıklamasını; “Derneğimizin yeni yönetiminin belirleneceği bu seçimde, şimdiye kadar devam eden birliktelik esasının asla sarsılmayacağına ve aday olan arkadaşlarımdan kimler seçilirse bu görev için yeterli olacağına ve de Bodrum turizminin kazanacağına inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun benim ve ekibimin derneğimizi daha ileri taşımak adına çalışmaya ve üretmeye devam edeceğini bilmenizi istiyorum, herkese bu yolda başarılar diliyorum…” cümleleri ile sona erdi.

Itır Köylü Kimdir?

Bodrum’un eski turizmci ailelerinden birinin içinden gelen Itır Köylü, çocukluğundan itibaren otel ve otelcilerin arasında olmuştur. İlk ve orta öğrenimini Bodrum’da tamamlamış devamında İzmir Amerikan Lisesi ve İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden iyi dereceyle mezun olmuştur. Son olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi Yat Tasarımı Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Öğrenimi süresince yurt dışında staj ve workshop programlarına katılmış, yüksek lisans sonrası dönemde kısa bir süre İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesinde misafir eğitmen olarak yat tasarımı proje derslerine girmiştir.

Şu an, Bitez’de ailece sahip oldukları otel ve apart işletmesinde yönetici olarak çalışmakta ve içmimarlık mesleğini sürdürmeye devam etmektedir. Bir Bodrumlu olarak, hem büyüdüğü kent Bodrum’un kendinden sonraki jenerasyonlara korunmuş  ve özgünlüğünü kaybetmeden gelişmiş olarak  bırakılması, hem de ülkemizdeki turizm örgütlenmesinin güçlenmesi ve turizmci haklarının artması için çalışılması gerektiğine inanmaktadır. Bu amaçla BODER Yönetim Kurulunda görevini sürdürmektedir. Ayrıca TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Y. Yönetim Kurulu üyeliği, Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği görevlerine devam etmektedir ve BİDER (Bitez İşletmeciler Derneği) üyesidir.

Yorumlar