enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Marmaris’e hayran kaldı

Marmaris’e hayran kaldı

Kazakistan’ın bağımsızlığını ilan etmesinin 30. yılı nedeniyle Türkiye turu yapan Kazak bisikletçi Damir Kusheyev, Marmaris Belediyesi’nin misafiri olarak ilçeye geldi. Marmaris’i özellikle de bisiklet yollarını çok beğendiğini söyleyen Kazak bisikletçi, “Misafirperverliğinden dolayı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Kazak bisikletçi Damir Kusheyev, Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü nedeniyle Türkiye’de ‘Kazakistan-Büyük Şahsiyetlerin Atayurdu’ adı altında bir bisiklet turu gerçekleştiriyor. 25 Haziran’da İstanbul’dan Antalya’ya hareket eden Damir Kusheyev; Bursa, Bilecik, Kütahya ve Burdur’da mola vererek 7 günde Antalya’ya vardı. Kazak bisikletçi 6 Temmuz günü hareket ettiği Antalya’dan sonra yaklaşık 200 kilometre bisiklet sürerek 3 günde Kaş ve Kalkan’a, daha sonra da Fethiye’ye ulaştı. Ertesi gün de Marmaris’e geldi.

Tur kapsamında Türkiye’de yaklaşık 3000 kilometre yol kat etmeyi planlayan Kazak bisikletçi, turu Türkiye topraklarında yapmasının sebebi olarak ülkesi Kazakistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkenin Türkiye olmasını gösterdi.

İnsanlar Çok Yardımsever

Yaptığı etkinliğin Kazak-Türk kardeşliğini ve dostluğunu sembolize ettiğini söyleyen Damir Kusheyev; “Marmaris çok güzel turistik bir şehir. Bisikletçiler için bisiklet yolu yapmışlar bu çok hoşuma gitti. Burada yaşayan insanlar yardımseverler. Beni görünce el sallıyorlar, nerden geldiğimi soruyorlar. Bu ilgi beni çok mutlu etti. Ayrıca misafirperverliğinden dolayı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a çok teşekkür ediyorum. Türkiye turistlerin ziyaret edebileceği çok güzel bir ülke. Dünyadaki tüm gezginleri Türkiye’ye gelmelerini tavsiye ediyorum” dedi. Kazak bisikletçi Marmaris’ten ayrılarak Efes’e doğru yol aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.