enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kaymakamlıktan Spor Salonlarını kim kullanacak açıklaması

Kaymakamlıktan Spor Salonlarını kim kullanacak açıklaması
18.01.2022
0
A+
A-

Bodrum kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada ‘‘Bodrum’da Çocukların Spor Yapma Hakkı Ellerinden Alındı’’ yanlış olduğu, Halk Eğitim Merkezi veya İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce ücretsiz kurs açılması ve çocukların spor faaliyetleri için velilerden ücret almaksızın devam etmeleri noktasında öneride bulunulduğu ifade edildi.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Son günlerde yarımada genelinde özel spor okulları, kurslarından ve bu kurslardan yararlanan veli ile öğrencilerden gelen “Bodrum’da Çocukların Spor Yapma Hakkı Ellerinden Alındı” şeklindeki paylaşımlarla ilgili Bodrum kaymakamlığından yazılı açıklama yapıldı.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada; “‘Bodrum’da Çocukların Spor Yapma Hakkı Ellerinden Alındı’’ haberine ilişkin Bodrum Kaymakamlığımızca ilgilileri ve kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirme gereği hasıl olmuştur” denilerek, “Konu ile ilgili muhataplarına, Halk Eğitim Merkezi veya İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzce kurs açılması, bu şekilde faaliyetlerine velilerden ücret almaksızın devam etmeleri noktasında öneride bulunulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığının ilgi yazı ve emirleri doğrultusunda okullarımızın spor salonları, Halk Eğitim Merkezimiz veya İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz aracılığı ile ücretsiz olarak kullanıma açılacağından veliler artık çocuklarımızın spor faaliyetleri yapması için ücret ödemek zorunda kalmayacaktır. “ ifadeleri yer aldı.

Bodrum Kaymakamlığından yapılan yazılı basın açıklamasının detayları şöyle;

Bir İnternet haber sitesinde ‘‘Bodrum’da Çocukların Spor Yapma Hakkı Ellerinden Alındı’’ haberine ilişkin Bodrum Kaymakamlığımızca ilgilileri ve kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirme gereği hasıl olmuştur.

Haberde belirtildiği üzere Bodrum’ da çocukların spor yapma hakkı ellerinden alınmamıştır. Tam tersine öğrencilerimizin spor yapabilmeleri için, spor salonları MEB Strateji Geliştirme Başkanlığının 07.07.2021 tarihli yazıları doğrultusunda ÜCRETSİZ olarak kullanıma açılmıştır.

Bu salonlardan tüm öğrenciler ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Haberde yer alan açıklamada ‘‘1500 sporcunun alınan kararla birlikte mağdur olduğu, okul spor salonlarından çıkarıldığı, hazırlık yapma, antrenman yapma şansları ellerinden alındığı” bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.

Konu ile ilgili muhataplarına, Halk Eğitim Merkezimizce kurs açılması, bu şekilde faaliyetlerine velilerden ücret almaksızın devam etmeleri noktasında öneride bulunulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığının ilgi yazı ve emirleri doğrultusunda okullarımızın spor salonları, Halk Eğitim Merkezimiz veya İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz aracılığı ile ücretsiz olarak kullanıma açılacağından veliler artık çocuklarımızın spor faaliyetleri yapması için ücret ödemek zorunda kalmayacaktır.

Halk Eğitim kurslarımız ve okullarımızdaki egzersizler ile spor salonlarımız öğrencilerimizin hizmetindedir. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz koordinesinde de planlama yapılarak okul spor salonlarımız öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.