enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Orta sınıf bile bu şartlarda ev sahibi olamaz

Orta sınıf bile bu şartlarda ev sahibi olamaz
10.05.2022
0
A+
A-

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı konut kredi desteğine tepki göstererek, “Erdoğan, sanki konut alımlarında vatandaşlara kolaylık yaparmış gibi bu akşam açıklamalar yaptı. Bu kıtlıkta Erdoğan’ın aklına gelen tek şey, inşaat şirketlerine nasıl para aktaracağı” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Hafta sonunu Antalya’da yoğun temaslarla geçiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ikinci durağı karayoluyla geçtiği Mersin oldu. Burada partisinin düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı konut kredisi desteği paketini, yol açacağı sonuçları itibariyle eleştirdi.

Aklına Gelen Tek Şey İnşaat Şirketlerine Para Aktarmak…

Erdoğan’ın sanki konut alımlarında vatandaşlara kolaylık sağlarmış gibi yaptığı açıklamaları  ‘’ bu kıtlıkta Erdoğan’ın aklına gelen tek şey, inşaat şirketlerine nasıl para aktaracağı’’ şeklindeki sözleriyle  eleştiren Davutoğlu ;

‘’Bu kıtlık içinde Allah aşkına hangi fakir fukara, evine ekmek götüremeyen kişi gidecek 2 milyon liralık kredi alacak? Hangisi? Kim alabilir? Enflasyonun üreticide yüzde 120, tüketicide 70’e çıktığı bir yerde sen yüzde 14 faizle vereceksin, kime yarayacak bu? Kim kazanacak? İnşaat şirketleri. Fakir fukara evine ekmek götüremiyor. Önce enflasyonu kontrol et. Önce fiyatları indir. Önce reel bir geliri olsun halkın, ondan sonra o reel gelirden artırarak konuta girsin.’’ Dedi.

Orta sınıfın dahi bu şartlarda ev sahibi olmayı düşünemeyeceğini belirten Davutoğlu, hükümetin öncelikli hedefinin enflasyonu düşürmek olması gerektiğini vurguladı.

TOKİ’yi bu şekilde kendi rantlarına alet etmemeleri gerektiğinin altını çizen Gelecek Partisi lideri,  Türkiye’de hala bu iktidarın bir çözüm üreteceğine inanan varsa, bu yaşananlardan hiçbir ders almamış olduğu anlamına geleceğini belirtti.

Davutoğlu’nun seri ziyaret programına Cuma günü Adıyaman’la devam etmesi bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.