enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

3 program daha SPORAK tarafından akredite edildi

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BÜNYESİNDEKİ ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ, REKREASYON VE SPOR YÖNETİCİLİĞİ BÖLÜMÜ LİSANS PROGRAMLARI SPOR BİLİMLERİ EĞİTİM PROGRAMLARI DEĞERLENDİRME VE AKREDİTASYON KURULU (SPORAK) TARAFINDAN YAPILAN AKREDİTASYON DEĞERLENDİRME SÜRECİ BAŞARIYLA TAMAMLANARAK ÜÇ PROGRAM 5 YILLIĞINA AKREDİTE EDİLDİ.

3 program daha SPORAK tarafından akredite edildi
21.06.2022
0
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği Bölümü lisans programları Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından yapılan akreditasyon değerlendirme süreci başarıyla tamamlanarak üç program 5 yıllığına akredite edildi.

Önceki yıl da Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı EPDAD tarafından Türkiye’deki Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programları içerisinde, alanında ilk ve o dönem tek akredite edilen program olmayı başarmıştı. Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği Bölümü lisans programları da SPORAK tarafından akredite edilmesiyle Türkiye’deki Spor Bilimleri Fakülteleri arasında tüm programları akredite olan ilk ve tek fakülte olmayı başardı.

Ayrıca SPORAK tarafından akredite edilen 16 üniversitenin 27 farklı programı arasında MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin üç programı (Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği) 5 yıl süre ile akredite olmaya hak kazanan ilk ve tek programlar oldu.

MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesinden yapılan açıklamada, “MSKÜ Spor Bilimleri Fakültesi’ne her türlü desteği sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e, akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayan program başkanlarına ve öğretim elemanları ile emeği geçenlere teşekkür ederiz” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.