enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğlalı Bisikletçiler Türkiye 3.sü

Muğlalı Bisikletçiler Türkiye 3.sü

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Yarışına katılan Muğla Karya Bisiklet Takımı Türkiye 3.sü oldu.

Bodrum Gündem Haber

Barış Akkoyun, Nurettin Emre Oruç ve Ömer Taha Yalçın’dan oluşan Muğla Karya Bisiklet takımı rakiplerini geride bırakarak 3.lük kupasını Muğla’ya getirdiler. Muğla Karya Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde bu sezon Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın destekleri ile kurulan Muğla Karya Bisiklet Takımı kısa sürede elde ettiği başarı ile Türkiye çapında adından söz ettirdi.

Düzenledikleri Bisiklet etkinlikleri Turlar yarışlar ve organizasyonların yanı sıra kurdukları takımla Muğlalı bisiklet tutkunu genç ve çocukların Bisiklet yarışlarında da boy göstermesini istediklerini belirten Muğla Bisiklet İl Temsilcisi İlker Cömert; “Muğla Karya Gençlik ve Spor bünyesinde kurduğumuz takım kısa sürede önemli başarılara imza attı. Kıbrıs’ta düzenlenen kapalı Maraş Bisiklet Yarışı ve Longbeach Granfondo’da ülkemize altın madalya kazandıran sporcularımız Türkiye Şampiyonasında güçlü rakipleri arasından sıyrılarak Türkiye 3. Sü oldular. Tüm sporcularımızı antrenörlerimizi, kulüp görevlisi ve yöneticisi arkadaşları kutluyorum” dedi.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın talimatları ile alınan bisikletlerle takımın kurulduğunu belirten Cömert, “Sayın Valimiz spora olan tutkusu ile bizlere ayrı bir yol açıyor bu başarıyı kendisine armağan ediyoruz. Sezon başı Forma sponsorluğumuzu üstlenen MUGİAD a, Teknik destekleri nedeni ile Shimano’ya ve enerji sponsorumuz WUP’ a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-26 Haziran 2022 tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Yarışında Türkiye 3. Sü olan sporcular aynı zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, sezon başı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Çelik’in destekleri ile Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Özcan Saygın’ın girişimleri ile Spor Bilimleri Fakültesine Bisiklet Sporcuları içinde giriş imkânı oluşturulması sonucu Spor Bilimleri Fakültesine giren sporcular takımın oluşmasında önemli bir katkı sağladı.

Sırada Azerbaycan Uluslararası Bisiklet yarışı var. Muğla Karya Bisiklet Takımı Sporcuları Türkiye Şampiyonasının ardından 2 günlük dinlenmenin ardından 2-11 Temmuz 2022 tarihleri arasında Azerbaycan’da düzenlenecek Uluslararası Bisiklet yarışı için çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecekler.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.