Bodrum Gündem

9 günde 3 bin ton çöp toplandı

MARMARİS BELEDİYESİ, 9 GÜNLÜK KURBAN BAYRAMI TATİLİ BOYUNCA YAKLAŞIK 3000 TON ÇÖP TOPLADI. 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞAN EKİP İLÇE MERKEZİ BAŞTA OLMAK ÜZERE MESİRE ALANLARI, PLAJLAR, KOYLAR, SEYİR TEPELERİ GİBİ ALANLARI TEMİZLEDİ.

9 günde 3 bin ton çöp toplandı

Marmaris Belediyesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 3 bin ton çöp topladı. 7/24 saat çalışan ekipler ilçe merkezi başta olmak üzere mesire alanları, plajlar, koylar, seyir tepeleri gibi alanları temizledi.
Bodrum Gündem Haber

Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 70 bin araç girişinin yaşandığı ve 230 bin misafirin ağırlandığı Marmaris’te belediye ilçeyi temiz tutmak için 24 saat esasıyla çalıştı. 54 araç ve 210 personel ile sahada görev yapan Temizlik İşleri ekiplerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 10 kişi de destek olarak geldi. 9 günlük tatil boyunca aralıksız çalışan ekipler ilçe genelinde günlük ortalama 332 tona yakın çöp topladı. Yaklaşık 2 bin 994 ton çöp toplayan ekipler ayrıca bayram tatili boyunca 150 ton ambalaj atığı topladı.
Arife günü ilçenin giriş noktası olan Çetibeli’nde ilçeye gelen tatilcilere içinde çöp poşeti de bulunan torbalardan dağıtan Marmaris Belediyesi, 9 gün boyunca yoğun bir çaba ile çalıştı.
Belediye ekiplerinin bayram boyunca büyük bir özveriyle çalıştığını söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “9 günlük bayram tatili süresince tüm ekiplerimizle sahadaydık. Her noktada yaşanan olumsuzluklara anında müdahale etmek için büyük gayret gösterdik. İlçenin her noktasını hatta kendi yetki alanımızda olmayan yerleri de temizledik. Bazı duyarsız vatandaşların çevremizde oluşturduğu kirliliğe elimizden geldiğince imkânlarımızı zorlayarak müdahale ettik. Ben öncelikle 9 gün boyunca olağanüstü bir çabayla Marmaris’e en iyi hizmeti veren tüm emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın incisi Marmaris’imize hak ettiği değeri veren tüm vatandaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.