Bodrum Gündem

Bodrum Kalesi’nde Şehir Tiyatrosu Rüzgârı

Bodrum Kalesi’nde Şehir Tiyatrosu Rüzgârı

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) yaz sezonuna “Yalancı Aranıyor” adlı politik komedi oyunu ile Bodrum Kalesi Sahnesi’nde “Merhaba” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Dimirti Psathas’ın yazdığı, BBŞT’nin usta oyuncularından, aynı zamanda sinema ve dizi oyuncusu Erdal Cindoruk’un yönetmenliğini yaptığı oyuna katılım oldukça fazlaydı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki gösterimi izleyenler arasında; sanat, iş ve basın dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra LÖSEV’den 60 çocuk ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya yer aldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras adına herkesi sevgi ve saygıyla selamladığını ifade eden Kaya, “Bu güzel Bodrum akşamında, çok değerli sanatçılarımız bize güzel bir politik hiciv sergilediler. Hepimiz keyif alarak izledik. Bu sebeple kendilerine ve onları yalnız bırakmayan siz değerli sanatseverlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, “Bu oyunun arkasında büyük emekler var. Bodrum Belediyesi’nin çeşitli birimlerinden öyle güzel destekler alıyoruz ki bu sahneyi bizlere hazırlayan destek hizmetlerinin zanatkarlarını, marangozlarını, demircilerini, sürücü arkadaşları, temizlik işleri, basın yayın ve zabıta müdürlüklerimizi gerçekten kutluyorum. Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras, oyunlarımızda bizi her zaman özgür bıraktı. Sanata, sanatçıya özgürlüğü vermek demek budur. Siyaset yapmadı, hiçbir şekilde karışmadı ve hiçbir oyunumuzun içeriğini sorgulamadı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, bütün siyasetçilere örnek olsun.” dedi.

Günümüz politik yalanlarına da göndermeler yapan oyun, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni oyunu “Yalancı Aranıyor” hazırlanan oyun takvimiyle izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Dekoru, kostümü ve müzikleri ile yeni sezona damgasını vuracak oyunun konusu ise şöyle:

Bir milletvekili kariyerindeki çok önemli bir eksikliği fark eder: Yalan söyleyememektedir. Bu sebeple seçimden önce vaat ettiği şeyleri bekleyen seçmenleri onu sıkıştırmaktadır. O da bu eksikliği seçmenleri oyalayacak, onların gönlünü hoş tutacak özel bir danışman bularak gidermek ister. Kısa sürede hem seçmenlerin gönlünü alan hem de milletvekilinin hayatını değiştiren Yalancı’nın yalanları bir süre sonra ev halkının tepkisini çekmeye başlar ve işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

Günümüz politik yalanlarına da göndermeler yapan oyunda kimin yalancı kimin dürüst olduğunu çözmek çok zor!

Yazan: Dimitri Psathas
Çeviren: Rüstem Abacı
Yöneten: Erdal Cindoruk
Oynayanlar:
Erdal Cindoruk, Ali Şahin, Cansın Türkdoğan, Yerkan Kahraman, Ziba Türk Ateş, Hüseyin Akşen, Mihriban Er, Barış Hayta, Sertaç Aydın, Oğulcan Çelik, Sinem Kurt, A. Fazıl Çelikel
Sahne Tasarım: Serkan Aktü
Işık Tasarım: Coşkun Yel
Efekt Tasarım: Murat Uzun
Koreografi: Zeynep Demirci
Kondüvit: Mustafa Kalaycıoğlu
Yrd. Yönetmen: Ali Şahin
Kostüm Dizayn: Cansın Türkdoğan
Asistan: Ziba Türk Ateş
Asistan: Sinem Kurt
Fotoğraf: Mehmet Can Fidan
Genel Sanat Yönetmeni: Hüseyin Akşen

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.