enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Belediyesi’nden 342 milyon TL’lik yatırım

BODRUM BELEDİYESİ’NDEN 342 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Bodrum Belediyesi’nden 342 milyon TL’lik yatırım

2022 yılı bütçesinin üçte birini yatırıma ayıran Bodrum Belediyesi, projelendirme çalışmalarını tamamladığı hizmetlerin ihale süreçlerini başlattı. Kentin ihtiyaçlarına yönelik projeleri ele alarak uygulamaya geçirmek için ekip kurdu.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın, kentin ihtiyaçlarının karşılanması için Bodrum’un mimari, kültürel ve tarihi yapısına uygun projeleri ele alarak değerlendirmek üzere kurduğu ekipte, Belediye Etüt Proje Müdürlüğü, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü olmak üzere proje uygulamalarında uzman kişi ve birimler bulunuyor. Ekip, Bodrum’da vatandaşların daha modern tesislere, sosyal donatı alanlarına ve konforlu açık yaşam alanlarına kavuşması için projeler geliştirdi.

İhtiyaçların bir an önce giderilmesi, geliştirilen projelerin hayata geçirilmesi için çeşitli bölgelerde alan taraması sonrasında belli bölgelerde çalışmalar başlatıldı.

Konuk Evi Projesi

Bodrum Belediyesi olarak çeşitli nedenlerle yardıma muhtaç duruma düşmüş, hayatını asgari şartlarda sürdürmekte zorlanan vatandaşlar için kalıcı çözümler bulunana kadar barınması ve iaşe ihtiyaçlarını gidermesi yönünde yardımcı olmaya yönelik çalışmalar yürütülüyor. Bu çerçevede Yalıçiftlik’te bulunan eski belediye binasını konuk evine çevirmek için ihale işlemleri başlatıldı.

Sosyal Tesisler ve Spor Merkezleri

Binnaz Karakaya Spor Tesisi ve Serbay Ilıcak Kültür Merkezi’nin yıllar içinde yapısal sorunları ve yeni isteklere cevap verememesi nedeniyle tadilat ve revizyon çalışmalarıyla birlikte çok amaçlı spor kompleksi haline getirilmesi planlanıyor.

Turgutreis İş Merkezi ve Meydan Düzenlemesi

Turgutreis’te vatandaşların açık alanda keyifli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlamak için yoğun kullanıma tabi olan meydanın düzenlenmesi amacıyla proje hazırlandı. Proje içerisindeki meydan ve dükkanların yenilenmesi için ihale işlemleri bitme aşamasına geldi. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde işlemler önümüzdeki günlerde Elektronik Kamu Alımları Platformu’na (EKAP) girilecek. Turgutreis’te bulunan spor kompleksi ise çok amaçlı spor kompleksi haline getirilecek.

Gündüz Bakımevleri

Bodrum’un büyük sorunlarından biri olan çocuk bakımevi, gündüz bakım evleri ve kreşler çerçevesinde Konacık Mahallesi’nde Gündüz Bakımevi yapılması kararlaştırıldı.

Pazar yerleri düzenleniyor

Bodrum’da ikincil sorunlardan olan pazar yerleri ile ilgili de çalışmalar yürütülüyor. Planlanan çalışmalar çerçevesinde Yalıçiflik, Çırkan ve Bitez mahallesi pazar yerlerinin üzerinin örtülmesi ile ilgili ihaleler tamamladı.

Cemevi

Cemevi, kültür evi yapılması yönünde çalışmalarda sona gelindi. Projesi hazır olan çalışmaların bu yıl içerisinde temelleri atılacak.

Karaada Dinlenme Tesisi

Bodrum Belediyesi, Bodrum’un tam karşısında bulunan ve mavi yolculuk ve günübirlik gezi teknelerinin uğrak noktası olan Karada’da belediyeye ait olan bölümü tekrar vatandaşlara sunacak. Bu çerçevede günübirlik sosyal tesis yapılması için çalışmalar yürüten ekipler, halkın kullanımına açılacak bir dinlenme tesisi yapılması yönünde projeler hazırlıyor.

Bodrum Belediyesi’nce gerçekleştirilen yatırımların bu yıl içinde yapımına başlanacağı büyük bir bölümünün 2023 yılında hizmete gireceği bildirildi.

Yorumlar

  1. Filiz Sarıoğlu dedi ki:

    Bodrum’da yaşlı bakımevi eksikliği de gündemi alınsa çok memnun olurum. Özellikle Alzheimer gibi demansı olan büyüklerimiz için gerekli. Ne özel, ne kamunun Bodrum’da böyle bir tesisi var.

  2. Ahmet Murat İntepe dedi ki:

    Çalışan gençleri seviyorum. Mumcularda Bayır köyünde muhteşe
    m doğa Park bahçeleri ve kamping alanımızı çalışmamız sürüyor. Yol su elektrik tamam destek sizden. Hadi gari.