Bodrum Gündem

Antik Kent Tlos 10 Kasım’a hazırlanıyor

Antik Kent Tlos 10 Kasım’a hazırlanıyor
03.11.2022
0
A+
A-

Hitit Kaynaklarında ülke olarak geçen Likya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak gösterilen Seydikemer’e 15 km uzaklıkta bulunan Antik Tlos kenti 10 Kasım da Büyük Tlos Kritertum Bisiklet Yarışına hazırlanıyor.

Bodrum Gündem Haber
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84.yılı seneyi devriyesinde Muğla Valiliği uhdesinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 10 Kasım Tlos Krıteryumu Türkiye geneli Bisiklet sporcularını Seydikemer Tlos’ta buluşturacak.
Pegasus Kahramanı Bellerophontes’in yaşamının geçtiği kent olarak bilinen dönemin en iyi okçularının yetiştiği bünyesinde stadyum ve arenanın bulunduğu antik Kentin sokaklarında bu sefer pedallar dönecek. Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın talimatları ile bölgede Spor turizmi için çalışma yürüttüklerini belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert “Tlos’u görüp büyülenmemek elde değil. Bir şehir düşünün asırlar öncesi sporun kalbi olsun. Kocaman bir stadyumu, arenası olsun. Geniş bir alana kurulması nedeni ile Bisiklet sporunun tüm disiplinleri içinde fevkalade uygun. Sayın Valimin talimatları ile 10 Kasım’da önemli bir etkinliği hayata geçireceğiz. Tüm Türkiye’den Bisiklet sporcularını bu dev antik Kentte ağırlayacağız” dedi. Seydikemer Belediyesi’nin de destekleri ile bölgenin tarımından gastronomisine kültür ve tarihi yapısının da gelen sporculara tanıtılacağını söyleyen Cömert böylelikle antik Kentin tanınırlığına katkıda bulunacaklarına inandıklarını söyledi.
10 Kasım 2022 perşembe günü saat 11 de yaş gruplarına göre start alacak sporcular  Tlos Antik Kentin içinde geçen 1.8 km’lik parkurda 5 ile 15 tur arasında kıyasıya bir mücadele sergileyecekler.
Dereceye girenler için ise aynı gün saat 15.00’da ödül töreni düzenlenecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.