enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Suudi Arabistan, İstanbul’daki patlamayı kınadı

SUUDİ ARABİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI, İSTANBUL’DA “TERÖR SALDIRISINI” EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KINANDIĞINI BELİRTİLEREK, SUUDİ ARABİSTAN’IN KARDEŞ TÜRK HÜKÜMETİ VE HALKINA EN İÇTEN TAZİYELERİNİ SUNDUĞU AKTARILDI.

Suudi Arabistan, İstanbul’daki patlamayı kınadı
13.11.2022
0
A+
A-

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, İstanbul’da “terör saldırısını” en güçlü şekilde kınandığını belirtilerek, Suudi Arabistan’ın kardeş Türk hükümeti ve halkına en içten taziyelerini sunduğu aktarıldı.

İstanbul’daki patlamanın ardından Suudi Arabistan taziye mesajı yayınladı. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Taksim bölgesini hedef alan ve çok sayıda sivilin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan “terör saldırısını” en güçlü şekilde kınadığı aktarıldı. Suudi Arabistan’ın bu korkakça eyleme karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğu belirtilen açıklamada, Suudi Arabistan’ın kardeş Türk hükümeti ve halkına en içten taziyelerini sunduğu aktarılarak, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifa dileğinde bulunuldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.