Bodrum Gündem

Milletvekili Özcan‘dan Milas Çevre Yolu için beşinci soru önergesi

Milletvekili Özcan‘dan Milas Çevre Yolu için beşinci soru önergesi
02.02.2023
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan Muğla ve ilçelerinde yapmış olduğu ziyaretlerde vatandaşlardan gelen istek ve taleplerin çözümü konusunda AKP hükümetine (ilgili Bakanlara) sorular sormaya devam ettiğini, alınan yazılı yanıtları kamuoyu ile paylaşmayı görev saydığını söyledi.

Bodrum Gündem Haber

Milletvekili seçildiğimden bu yana özellikle takip ettiği Söke-Milas yolu devamı Çevre yolu olarak bilinen Milas Şehir Geçişi İle Milas-Ören Yolu yapımına ne zaman başlanacağını birçok kez sormasına rağmen tekrar sorduğunu ifade eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan “Aldığım yanıt öncekilerden çok farklı değildi yine aynı yani planlama devam ediyor anlamına gelen ifadeler ile kamuoyu sürekli oyalanmaya çalışıldı. Bu yollar yapılmayacak denilmiyor, çalışmalar ya da planlama devam ediyor denilmektedir.” dedi.

Milas Şehir Geçişi (Çevre Yolu) 

Seçildiğinden bu yana en çok gündeme getirdiği konuların başında gelen  “Milas şehir geçişi (Çevre yolu)” yapı olduğunu bundan 2 yıl önce İzmir yönü girişinden itibaren Milas oto garına kadar olan bölüm yapılıp çalışma orada yarım bırakıldığını belirten Milletvekili Özcan açıklamasına şu ifadeler ile devam etti; “Bu konu ile ilgili olarak 4(dört) aadet Ulaştırma Bakanlığına verdiğim soru önergelerime verilen yanıtlar tam bir aldatmacadır. Önceki soru önergelerimize yapım çalışması turizm sezonu sonunda (2021), bir diğeri sene sonunda başlayacak (2022) şeklinde olmuştur.

Son verilen yanıt ise “ Söke-Milas yolu 88 km uzunluğunda bölünmüş yol olarak trafiğe hizmet vermektedir. Bitümlü sıcak karışım kaplama çalışmaları kapsamında bugüne kadar 45,4 km’ lik kesim tamamlanmış olup, Milas Şehir Geçişinin de yer aldığı kalan kesimde çalışmalar devam etmektedir.” denilmektedir. Ne diyebilirim ki bu durumu Milas halkının takdirine sunuyorum.”

Ulaştırma Bakanına seslenerek: Sayın Bakan alt yapısı olmayan Milas çevre yolunu her yağmur yağdığında sel götürüyor, bu durum Milas halkına eziyet değil de nedir? Şehir içi ulaşımı için de önemli olan Milas Şehir Geçişi (Çevre) yolunu yapmıyoruz diyebilirsiniz. Bir varmış bir yokmuş gibi yapmayın, bu saatten sonra da Milas halkı sizin bu yolu yapmayacağınızı çok iyi biliyor ve ilk seçimlerde bunun hesabını mutlaka soracaktır diyorum…

Milas-Ören Yolu                                                                 

Milas ilçemize bağlı Son yıllarda turizm açısından önemli bir ivme yakalayan Ören mahallesi için önemli olan ve uzun zamandır yapılacağı söylenen Milas-Ören yolunun yapımı ile ilgili olarak da verdiğimiz soru önergelerine Çevre yoluna benzer yanıtlar gelmiştir…

Son verilen yanıt “(Milas-Yatağan) ayrım-Ören yolu 44,6 km uzunluğunda olup trafiğe hizmet vermektedir. Hazırlanan yeni projede; yolun platform genişliği 12 m, Ören şehir geçişinde ise 22 m olacak şekilde tasarlanmış olup, yolun toplam uzunluğu 3,8 km kısalarak 40,8 km olacaktır.”  denilmektedir. Ancak burada şu tespiti de yapmak istiyorum.17 Eylül 2022 tarihinde Sayın Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Muğla ziyareti kapsamında Milas-Ören yolunu da ziyaret etmişti. O da geçmiştekiler gibi projesi hazırlanıyor demişti. Ben bilindiği üzere bu yöredenim yani Karacahisar  mahallesindenim, çok iyi bilirim ki Ören-Milas yolunun 20-30 yıldır hep projesi yapılır fakat bir türlü yolun yapımına geçilmez. Milas ilçemiz ilimizin diğer 12 ilçesi gibi genel bütçeden çok daha fazlasını hak ediyor. 20 yıllık AKP iktidarı bugüne kadar maalesef gerekli olan yatırımları ilimize yapmamıştır. Millet ittifakı iktidarında hem Milas’ımız hem Muğla’mız hak ettiği yatırımları fazlası ile alacaktır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.