Bodrum Gündem

Tedbirlerin yetersizliğini maalesef çok pahalıya ödedik

Tedbirlerin yetersizliğini maalesef çok pahalıya ödedik
01.03.2023
0
A+
A-

Chp Muğla Milletvekili Suat Özcan “deprem kuşağında olmamıza rağmen tedbirlerin yetersizliğini maalesef çok pahalıya ödedik…!” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Ülkemizin yaşadığı afetlerin en büyüklerinden olan Kahramanmaraş merkezli 2 depremin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile görevlendirildiği Osmaniye iline 6 Şubat da hareket ettiğini ve Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi koordinatörlüğünde arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Chp Muğla Milletvekili Suat Özcan yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Gelen yardımların sağlıklı bir şekilde dağıtılması hususunda üzerimize düşenleri yapmaya gayret ettik. Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay illerimizin diğer illere göre bu afetten daha çok yara aldığını gördü…”

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Hatay İl Merkezimiz Deyim Yerindeyse Haritadan Silinmiş…

Görevlendirmemin ikinci durağı olan ve felaketin boyutunu bizzat yerinde gördüğüm maalesef Hatay ilimizdi. Tıpkı Osmaniye’de olduğu gibi burada da çalışmalara yardımcı olmaya gayret ettik.15-16-17-18 Şubat tarihlerinde Hatay ilimize gittik. Hatay ilimizden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Fethi AÇIKEL koordinatörlüğünde Milletvekillerimiz Serkan TOPAL ve Zeynel EMRE ile birlikte Hatay ilimizin Samandağ, Dörtyol, Defne, Antakya, Arsuz ve Belen ilçelerindeki zarar ve kayıpları bizzat yerinde gördük. Hatay ilimizin bu deprem afetinden hem mal hem can olarak çok büyük zararlar gördüğünü 17 Şubat itibariyle 21.000 can kaybı ile en çok zayiatımız maalesef bu ilimizde olmuştur. Bu afet deyim yerindeyse Antakya ve Defne ilçelerimizi haritadan silmiştir. Allah’tan böyle acıyı bir daha göstermemesini diliyorum. Hatay ilimizde yaraların sarılması bir hayli zaman alacaktır diye düşünüyorum. Genel Başkanımız ile birlikte tüm milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte deprem bölgesinin durumuyla tek tek ilgilensek de Hatay ilimizin durumu ile daha yakından ilgilenmek durumunda kaldık diyebilirim.

Deprem Bölgesindeki Eksiklik Ve Aksaklıkları İlgili Bakanlara Sordu?

Bu felaketten siyasi bir çıkar yada rant beklemek gayesiyle değil, geleceğe ışık tutması ve tedbir almak gayesiyle gördüğüm tüm aksaklık ve eksiklikleri ilgili Bakanlıklara (İçişleri, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim) sordum ve sormaya da devam edeceğim. Bu sorduğumuz sorulara cevapları geldikçe ya da gelirse kamuoyu ile paylaşacağımın de bilinmesini istiyorum. Sorduğum sorulardan birkaç tanesi herkesin dile getirmeye çalıştığı Deprem vergisi, AFAD’ın örgütlenmesi ve Depremzedelerin başka illere nakli gibi birçok hususlardır.

Yalnız bir konuyu dikkat çekmek maksadı ile herkes gibi ben de dile getirip paylaşmak istiyorum. “Depremin diğer bir deyişle felaketin olduğu dakikadan itibaren sorumlu tüm kurum ve kuruluşlar niçin, yeterli ve hızlı şekilde harekete geçemedi?

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.