enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

TANDOĞAN UYSAL

Tandoğan Uysal; 1985 yılında Anka Haber Ajans’ında muhabir olarak başlayan basın hayatı sırasıyla, Ulusal Basın AJANSI (UBA) Anadolu Ajansı İsveç Bürosu ve Hürriyet Gazetesi’nde 25 yıl süren İsveç Temsilcisi olarak çalıştı. İsveç Devlet Radyosu Türkçe bölümünde serbest gazeteci olarak çalıştı.

İşte korkulan oldu!

Atatürk’ün Laik Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılında büyük bir tehlike ile karşı karşıya.

AK Parti’nin seçim kazanmak için yapılmaması gerekeni yaptı.

AK Parti, Hüda Partisi işbirliği bir yerde saklanan yüzünü gösterdi.

Atatürk düşmanı olan Hüda partisinin adı Hizbullah terör örgütünün devamı olarak da iddia ediliyor. Yangın olmayan yerden duman çıkmaz. O nedenle bu iddialar da boşuna atılmıyor.

Böyle bir kirli gömleği olan Hüda Partisi AK Parti’ye oy getirebilir ancak oy da kaybettirir.

-Çarşaf ve burka kırmızıçizgimiz olmalıdır.

Bu partinin kadınlarının, Çarşaf ve Burka giymesi bile laik Türkiye’nin kırmızıçizgisi olmalıdır.

Oylarını kaybetmemek için tarikatların isteği üzerine, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tek imzayla Türkiye’yi, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkarmıştı. Oysa Erdoğan, büyük bir gurur ve övgüyle İstanbul Sözleşmesi’ne Başbakan olarak attığı imza atmıştı. Cumhurbaşkanı olarak ise geri çekmişti.

-AK Parti oy kaygısı İle şeriatçı tarikatlara teslim oldu.

Cumhuriyetin kurucu değerlerinin karşısında konumlanan, özellikle laiklik yerine şeriat düzeni isteyen, kadınları erkekle eşit görmeyen, onların “ikinci sınıf varlıklar” olarak ve sadece evde oturup çocuk doğurmalarını isteyen gerici yaklaşım, giderek AK Parti’de de belirgin hale gelmeye başlaması bu ittifak ile gerçekleşti.

-Türkiye bir İran olmamalı

14 Mayıs seçimleri öncesi Ak Parti ile Hüda Partisi İttifakı bir kez daha Türkiye’nin İran olma riskini artırmıştır. Laik Atatürk Cumhuriyeti 1923 değerlerine 100. Yılında sahip çıkmalıdır. Tarikatlarla, çarşaf ve burka giyen kadın anlayışıyla Türkiye, karanlığa itiliyor.

Uyan Türkiye, bir daha laik Türkiye’yi bulamayız. Kimsenin gücü, Türkiye’yi siyasal İslam ülkesi yapmaya yetmez.

Sevgi ile kalın Paşatarlası/Bodrum

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.