Bodrum Gündem

BODRUM’DA YAPILAN DENİZ KANOSU YARIŞLARI SONA ERDİ

04.05.2015
0
A+
A-

levonorgestrel online DENİZ KANOSU (3)

Bodrum Gümbet Koyunda başlayan Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları gerçekleştirilen yarışların ardından düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Bodrum Gündem Haber

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Bodrum’un Gümbet Koyu’nda iki gün boyunca gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye genelinden 20’si kadın 80 sporcu katılırken, Gümbet’te bulunan bir otelin sahilinden başlayan yarışlarda sporcular renkli görüntüler oluşturdu.

Türkiye Kano Federasyonu olarak uluslararası kano Federasyonuna bağlı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten federasyon başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay şunları söyledi; order Orlistat “Uluslararası Kano Federasyonu’nun faaliyetleri içinde bir çok disiplin var ancak biz tabi malzeme ve tesis imkanları dahilinde dört disiplini Türkiye’de uyguluyoruz. Bunlardan iki tanesi olimpik branş, kano slalom ve kano spring branşları. Şu an da olimpik takımımız Çekoslavakya’da Avrupa şampiyonasında. Diğer iki branş ise deniz kanosu ve dragon bot yarışları. Bu yarışlarında uluslararası ve kıtalar arası yarışmaları var. Bu deniz kanosu yarışmalarında temel amaç olimpik kanoya geçişin sağlanması, aynı zamanda kanoyla ilgili tanıtım ve gelişim anlamında farkındalık yaratabilmek, mümkün olduğu kadar değişik yaş gruplarında genci kano sporuyla tanıştırabilmek ve ülkemizde bu spor dalını yaygınlaştırmak. Bugün burada da hemen hemen Türkiye’nin bir çok ilinden sporcular var” order Prozac

Bugün yapılan bin metrelik kısa mesafe tur yarışlarının ardından yapılan ödül töreninde kupa sıralamasında birinci Şişecam Çayırova SK, ikinci Tuzla Deniz Yıldızı, üçüncü ise 222 GSK oldu. Bin metre büyük erkeklerde ilk üç sporcu Şişecam Çayırova Spor Kulübünden çıkarken, birinci Furkan Düz, ikinci Berke Ömür Kunt ve üçüncü ise Bülent Çevik oldu. Bin metre büyük bayanlarda ise birinci Şişecam Çayırova SK’dan Damla Güldoğan, ikinci Şişecam Çayırova SK’dan Sinem Özmen olurken üçüncü ise Tuzla Deniz Yıldızı’ndan Özge Uzar oldu. Son olarak bin metre mix yarışmalarında ise birinci Şişecam Çayırova SK’dan Bülent Çevik ve Damla Gündoğan, ikinci Şişecam Çayırova SK’dan Berke Ömür Kunt ve Sinem Özmen, üçüncü ise Tuzla Deniz Yıldızı’ndan Metehan Canbey ve Özge Uzar oldu.

Ödül töreni sonrası yarışmaya katılan sporcular, antrenörleri, federasyon yetkilileri ve otel görevlileri Bodrum’da gerçekleştirilen Deniz Kanosu Bahar Kupası hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.