enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’UN EN ÖNEMLİ İŞ İNSANLARI BODTO’DA TOPLANDI…

BODRUM’UN EN ÖNEMLİ İŞ İNSANLARI BODTO’DA TOPLANDI…

bodto komite toplantı 3mahmut serdar kocadon

Bodrum Ticaret Odası Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı 24 Mayıs Perşembe günü konferans salonunda gerçekleşti. Açılış konuşmalarının ardından Odanın çalışmaları anlatılırken Komite Başkanları tek tek söz alarak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Toplantının ardından fuaye alanında düzenlenen etkinlikte Oda Yönetim Kurulu ile Komite Üyeleri fikir alışverişinde bulundu.

Bodrum Gündem Haber

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan konuşmasında Bodrum Ticaret Odası’nda alınan kararlarda Meslek Komitelerinin büyük rolü olduğuna dikkat çekerek yeni dönemde tüm meslek gruplarına başarılar dilediğini belirtti. Bodrum Ticaret Odasının, Bodrum’un en kurumsal yapılarından biri olduğunu vurgulayan Meclis Başkanı, “Bodrum’un en önemli iş insanları şu an burada toplanmış durumda.” diyerek komitelere verdikleri önemin altını çizdi.

ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİ…

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise Odanın 41 yıldır hizmet verdiğini ve bu süreçte üye sayısının sürekli arttığına işaret ederek şunları kaydetti: “Üye sayımız 6000’i geçmiş durumda, bu da Oda olarak ne kadar büyüdüğümüzü gösteriyor. Biz bir kamu kuruluşu olarak hem karar üretmekten hem de bu kararları hayata geçirmekten sorumluyuz. Meslek komitelerimizin de buna katkısı büyük. Meslek Komitelerimiz odamızın en temel organı olup, üyelerle ilişkinin kurulduğu ilk temas noktalarımızdır. Bu nedenle komitelerimizin yürütüleceği her türlü çalışmada, üyeler sizin aracılığınızla bize ulaşıyor olacaktır. Buna örnek verecek olursak, komitelerimizin önerisi Yönetim Kurulu ve Meclis kararlarıyla hayata geçen bazı projelerimiz; Bodrum Deniz Müzesi (4 ve 5 nolu komiteler), Hijyen Eğitimleri (5 nolu komite), Bodrum Leleg Yolu (5 nolu komite), Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları (2 nolu komite), Bodrum Şehir Merkezi Harita Çalışması (1 nolu komite) olarak sıralanabilir.”. “Yeni dönemde hep birlikte güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.” diyen BODTO Başkanı Kocadon, komitelerin aktif olarak çalışıp kendilerine Yarımadaya fayda sağlayacak kararlar üretmelerini beklediklerini vurguladı.

BODTO YARIMADANIN STRATEJİK PLANINI HAZIRLAMA YOLUNDA İLERLİYOR…

Açılış konuşmalarının ardından ise BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder bilgilendirme sunumu yaptı. Odanın organizasyon şeması, birimleri ve işleyişi hakkında açıklamalar yapan Genel Sekreter Önder, Meslek komitelerine görevlerini anlattı. BODTO Entegre Yönetim Sistemi ve Süreç Yönetim Sistemi hakkında da bilgi veren Önder, “Çağdaş bir yönetim sistemi için kurumsallaşmak esastır…” diyerek Yeni Hizmet Binasının kurulması ve Leleg Yolu Projesi gibi başarılarıları komite üyeleriyle paylaştı.

bodto komite toplantı 2Bodrum Ticaret Odası’nın Stratejik Planının çok önemli olduğunu altını çizen Genel Sekreter Önder, Cumhuriyetin 100. Yıl Hedefleri kapsamında 2018-2023 Stratejik Planını hazırlamakta olduklarını açıkladı. “100. Yıl hedeflerimize katkıda bulunmak isteyen Meslek Komitesi Üyelerimiz bizimle iletişime geçebilir. Planlı ve programlı çalışmalarımızla hizmetin ve yönetimin kalitesini arttırarak üyelerimizin memnuniyetini arttırmak bizim için esastır…” diyen Önder, yeni dönemdeki en büyük hedeflerinin tüm hizmet ve projelerde sürdürülebilirliğin sağlanması olduğuna işaret etti.

bodto komite toplantı 4SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK OFİSİ KURULDU…

Bodrum için sürdürülebilir turizm gereklerini ulusal ve uluslararası boyutta yapabilmek için BODTO Sürdürülebilirlik Ofisi’ni kurduklarını belirten Önder, Bodrum turizminin stratejik yol haritasını oluşturmak için diğer paydaşlarla birlikte çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

Toplantıda söz alan Meslek Komitesi Başkanları, Belgüzar Akşit Aydar, Semayi Yaman, Gamze Demirci, Hafize Dilek Öz, Ömer Faruk Dengiz, Altan Atilla, Saadettin Burç Sağlam, Uğur Özçayır, Hasan Öztabak ve Şenol Altuntaş mesleki sorunlarını dile getirerek yeni çalışma döneminde tüm komite üyelerine başarılar diledi ve Odayı başarıları konusunda tebrik etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.