Bodrum Gündem

TED’li Öğretmenler “Eğitimde Fırsat Eşitliği” İçin Koşuyor

TED’li Öğretmenler “Eğitimde Fırsat Eşitliği” İçin Koşuyor

Dünyada kıtalararası koşulan tek maraton olma özelliğine sahip, Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan 42. İstanbul Maratonu Sanal Koşusu 8 Kasım Pazar günü Türkiye genelinde gerçekleştirilecek.

Bodrum Gündem Haber

TED Bodrum Koleji Öğretmenleri de Türk Eğitim Derneği’nin başarılı fakat maddi imkanları kısıtlı çocukların okuması için başlatmış olduğu “Eğitimde Fırsat Eşitliği” kampanyasına destek olmak amacıyla maratonda koşmaya hazırlanıyor.

Çevrelerini bilinçlendirerek eğitimde fırsat eşitliği için herkesi harekete geçirmeyi amaçlayan TED’li öğretmenler, maratonda yer alarak konuyla ilgili Bodrum’da farkındalık yaratmayı hedefliyor.

3 kategoride koşulan İstanbul Maratonu aynı zamanda iyi kalpli insanlar için de bir yardımseverlik koşusu ve tüm dünyada sivil toplum kuruluşlarını desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodu. Türk Eğitim Derneği de her yıl 40 TED okulundan gönüllülerle maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimine kaynak sağlamak amacıyla maratonda yer alıyor.

DESTEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” kampanyasına destek olmak için 23 Kasım’a kadar aşağıdaki linkten destekleyeceğiniz TED Bodrum Koleji Öğretmenini seçerek bağış yapabiliyorsunuz.

İnci KANTAR, TED Bodrum Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni

Bağış Linki: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC66548

Erkan ERGİN, TED Bodrum Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni

Bağış Linki: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC66237

Fatma TAŞTAN, TED Bodrum Koleji Kütüphane Öğretmeni

Bağış Linki: https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC63911

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.