enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Çağrı Merkezi, Pandemi ve Nüfus Artışı Nedeniyle Yoğun Mesaide

Çağrı Merkezi, Pandemi ve Nüfus Artışı Nedeniyle Yoğun Mesaide

Bodrum Belediyesi Çağrı Merkezi’ne başvurular yerleşik nüfusun artması ve pandemi dolayısıyla arttı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren “Çağrı Merkezi” 2020 yılında 11 aylık sürede 204 bin 585 çağrı aldı. Pandemi dolayısıyla ilçe genelinde gerçekleşen yerleşik nüfus artışının da etkisiyle, Bodrum Belediyesi Çağrı Merkezi tarafından 2020 yılında alınan çağrı sayısı, geçtiğimiz 4 yılın toplamını yakalamış durumda.

Vatandaştan gelen şikâyetlerin çözülmesi, istek teşekkür ve önerilerin cevaplanmasıyla, vatandaş memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışan çağrı merkezi, 18 personel ile 7/24 hizmet esasına dayalı olarak hizmet veriyor. Bodrum Belediyesi’nin “444 00 48” ve “153” numaralı çağrı numaraları, 2020 yılı ocak ayından bugüne kadar toplam 204 bin 585 çağrı alırken, 2 bin 270 saat 32 dakika hizmet verdi. İletişim teknolojilerinden en ileri düzeyde faydalanıp vatandaşa daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmayı amaçlayan merkez, haftalık ortalama 4 bin ile 4 bin 500 arası çağrı alıyor.

Yarımadanın en uzak bölgesinde yaşayan vatandaşın rahatlıkla Bodrum Belediyesi’nin ilgili birimlerine ulaşabildiği Çağrı Merkezi; fen işlerinden temizlik işlerine sosyal ve kültürel hizmetlerden park bahçelere sokak hayvanlarından zabıta denetimlerine kadar belediyeyi ilgilendiren birçok talep, şikâyet ve öneriyi kayıt altına alarak ilgili müdürlüklere iletiyor. Aynı zamanda Bodrum Belediyesi sorumluluğunda olmayan konularda da talepler kayıt altına alınarak, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ, AYDEM, Türk Telekom, kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü gibi diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendiriliyor. Ayrıca Covid-19 tedbirleri kapsamında, evden kısıtlı süreyle dışarı çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlardan gelen temel ihtiyaç talepleri de hızlı bir şekilde ilgili müdürlükler tarafından gideriliyor.

Telefon aramaları dışında, Bodrum Belediyesi’nin mail, whatsapp, çözüm masası ve sosyal medya iletişim kanallarıyla gelen şikâyet ve talepler de çağrı merkezi tarafından kayıt altına alınıyor. 2020 yılı ocak ayından bugüne kadar Bodrum Belediyesi’ne mail yoluyla 3 bin 65, whatsapp ihbar hattı kanalıyla 10 bin 434, sosyal medya ve dış kurumlar aracılığıyla ulaşan bin 515 talep ve şikâyet çözüme kavuşturulmak üzere ilgili müdürlüklere iletildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.