enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yangın bölgesine dayanışma ziyareti

Yangın bölgesine dayanışma ziyareti

BESİAD (Bodrum Esnaf, Sanayici ve İş İnsanları Derneği), öncülüğünde 15 Ağustos Pazar günü yangın felaketinden sonra Mazı ve Çökertme bölgelerindeki işletmelere, maddi ve manevi destek için ziyarette bulunuldu.

Bodrum Gündem Haber

BESİAD Yönetim Kurulu, üyeleri ve duyarlı vatandaşlarla birlikte yaklaşık 150 ye yakın kişi pazar günlerini bölgede geçirdi,  Mazı ve Çökertme bölgelerindeki işletmelere maddi, manevi ve moral desteği sağlandı. Esnaf, işletmelerin açık ve eksiksiz hizmet durumunda olduğu, tek isteklerinin rezervasyon iptali olmaması ve bölgenin eskisi gibi tatil için tercih edilmesi olduğunu belirttiler.

Yangın nedeniyle oluşan hasarlarını onarmaya çalışan ve en kısa sürede faaliyetlerini sürdürmek isteyen işletmelerin, problemlerine ve çözüm konularına değinildi. Açık olan işletme sahipleri ve bölge muhtarları ile görüşüldü. Bodrum Belediyesi, kaymakamlık ve valilik tarafından sağlanan yardım ve destekler hakkında bilgi alındı.

Bölgenin demografik ve ekonomik yapısının, doğasının korunması için motivasyona ilişkin konular ve teknik tespitler sağlandı.

BESİAD Başkanı Engin Kaplan, Önümüzdeki süreçte konu ile ilgili emek ve hassasiyetimizin diri ve etkin olması gerektiğini vurguladı ve açıklamasına şu ifadeler ile devam etti; “Bölgedeki işletmeler açık, hizmetlerinde hiç bir aksama yok, tatil ve dinlence için en çok tercih edilebilecek bölge olma özelliğini koruyor. Bu anlamda yaralarımızı birlikte sarmak için herkesin destek ve dokunuşu büyük önem taşıyor. Yanan ağaçlarımızın yeniden dikilmesi konusunda gösterilecek olan hassasiyet, sürecin insan eliyle olumlu yönde hızlanması, bölgenin demografik yapısının korunması büyük önem taşıyor.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.