enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Çiftçi buluşmasında balıkçısından arıcısına herkesle bir araya geldiler

Çiftçi buluşmasında balıkçısından arıcısına herkesle bir araya geldiler

Muğla Tarım ve Orman Müdürü İl Müdürü Barış Saylak çiftçi buluşmasında çiftçilerle bir araya geldi.

Bodrum Gündem Haber

Menteşe İlçesi Akbük, Sarnıç ve Kıran Mahallelerinde çiftçilerle buluşma yoğun katılımla gerçekleşti. İlk olarak S.S. Akbük Su Ürünleri Kooperatifi ile bir araya gelerek balıkçıların sorunları ve kooperatifçilik konularında görüşme yapıldı.

Yapılan toplantılara İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç, İlçe Müdürü Mehmet Kuray, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Levent Uyan, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Bahattin Bolel ile ilgili teknik personeller ve çiftçiler katıldı.

Diri Olalım, İri Olalım Bir Olalım

İl Müdürü Barış Saylak yaptığı konuşmada “Değişen iklim şartları ve küresel ısınma maalesef denizlerimizi de etkiledi. İstilacı türler ve musilaj sorunları ile karşı karşıya kaldık. Bakanlığımız bu konuda hamlelerini yaparak istilacı tür olan balon balığının avlanması ile desteklerini açıkladı bildiğiniz üzere. Bu konuda çalışmalarımıza ve desteklerimize devam edeceğiz. Kooperatifimizi ise güçlendirmek adına her türlü proje fikrine ve desteğine hazırız. Yeter ki diri olalım iri olalım bir olalım. Kooperafimize ve denizlerimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Balıkçılığı geliştirmek ve sorunlarına çözüm önerileri bulmak için su ürünleri kooperatiflerimizi bir araya getirecek, çalışmalarımıza hep birlikte yön vereceğiz.” dedi.

Ardından Sarnıç ve Kıran Mahallerinde çiftçilerle buluşarak arıcılık, sulama, bitkisel üretim ve hayvan yetiştiricilik konularında sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

Sarnıç ve Kıran Mahallerinde İl Müdürü Barış Saylak konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Arıcılıkla geçinen bu mahallelerimizde yangından etkilendi. Tüm desteklerimizle arılarımızı hayatta tutmak ve arıcılığı ayakta tutmak için yanınızdayız. Bitkisel üretim ve hayvancılık konularında da birçok projelerimiz var. Bunlardan faydalanan çiftçilerimizden duyduğumuz başarı hikâyeleri bizi mutlu ve motive diyor. Sizlere de kapımız açık. Projelerimizde yer almanızı ve hatta proje fikirleri ile bize destek olmanızı isteriz. Zor zamanlardan geçen dünya şartlarında ülkemizin her zamankinden fazla üretime ve çalışmaya ihtiyacı var. Bizler sizlere geldik sizleri de bizlere her zaman bekliyoruz.”  dedi.

Karşılıklı sohbet ve bilgi alışverişi şeklinde devam eden toplantılarda projeler ve çalışmalar hakkında da bilgi verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.