Bodrum Gündem

Milas Belediyesi üreticileri desteklemeye devam ediyor

Milas Belediyesi üreticileri desteklemeye devam ediyor

Milas Belediyesi ve Milas Ziraat Odası işbirliği ile hayata geçirdiği proje kapsamında Milas’ta 9 mahallede toplamda yaklaşık 80 ton yem bitkisi tohumu dağıtılacak.

Bodrum Gündem Haber

Milas Belediyesi yangından etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Yem bitkisi tohumu dağıtım projesi bugün Beyciler Mahallesi’nde düzenlenen törenle başladı. Düzenlenen törene Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Halil Mutlu, Milas Belediye Birim Müdürleri, Beyciler Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Genç ve Beyciler halkı katıldı.

246 Üreticiye 80 Ton Yem Desteği

Yangından etkilenen Akçakaya, Bayır, Beyciler, Bozalan, Çökertme, Fesleğen, Gökbel, Gürceğiz ve Türkevleri mahallelerindeki toplamda 246 üreticiye yardımlarda bulunulacak. Gerçekleştirilen proje kapsamında 20 dekar arazisi olan çiftçilere %100, 20 dekardan fazla arazisi olan üreticilere ise dekar başına %25 hibe gerçekleştirildi. Yardımlardan 2021 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgelerini alan üreticiler yararlandı.

İlçenin Toprak Yapısına Uygun Tohum

Destekleme kapsamında dağıtılan tohumlar ilçenin toprak yapısına, iklim ve coğrafi koşullarına uygun olduğu ve hayvancılıkla geçimini sağlayan yurttaşlar için hayvanların kaliteli kaba yeme ulaşmasının hedeflendiği aktarıldı. Gerçekleştirilen proje kapsamında 2021 ÇKS belgelerini almış Akçakaya Mahallesi’nde 25 üreticiye 8 bin 750 kg, Bayır Mahallesi’nde 20 üreticiye 3 bin 950 kg, Beyciler Mahallesi’nde 16 üreticiye 8 bin 300 kg, Bozalan Mahallesi’nde 22 üreticiye 4 bin 300 kg, Çökertme Mahallesi’nde 22 üreticiye, 4 bin 600 kg, Fesleğen Mahallesi’nde 79 üreticiye 32 bin 350 kg, Gökbel Mahallesi’nde 37 üreticiye 8 bin 50 kg, Gürceğiz Mahallesi’nde 9 üreticiye 1250 kg ve Türkevleri Mahallesi’nde 16 üreticiye 6 bin 250 kg yem bitkisi ve toplamda 246 üreticiye 77 bin 800 yem bitkisi tohumu dağıtımı yapılmış olacak.

Başkan Tokat’a Teşekkür

Programda konuşan Beyciler Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Genç, “Çok kötü bir yangın felaketi yaşadık. Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat, hem yangın döneminde hem de yangın sonrasında bizlerin yanında olarak destek oldu. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi. Genç’in ardından konuşan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, hasar tespit çalışmalarının ardından çalışmalara başladıklarını aktararak ekledi, “Özellikle yangının başladığı ilk andan itibaren mücadele eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum. Yangın felaketinin ardından hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bizler de üreticimize, çiftçimize yardımcı olduk. Türkiye Ziraat Odaları Birliği desteğiyle kentimizin dört bir yanında üreticimize destek olduk.” dedi.

Her Zaman Çiftçimizin Yanındayız

Atıcı’nın ardından konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yangının yaralarını gönüllülerin ve kuruluşların desteğiyle el birliğiyle aşılacağını aktardı. Başkan Tokat, “Bu yörenin insanı bu yörenin yurttaşlarıyız, yanan alanlar bizlerin yurdu bizlerin toprağı. Her zaman yan yana durmaktan büyük onur ve gurur duyduğumuz Ziraat Odası Başkanımız Sayın İsmail Atıcı ile birlikte bu projeyi gerçekleştiriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tarihimizin en büyük felaketini yaşadık. Şimdi imkânlarımız doğrultusunda bu büyük felaketin yaralarını hep birlikte saracağız. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 246 üreticimize toplamda yaklaşık 80 ton yardımda bulunuyoruz. Bu projede emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.” dedi. Sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Belediyemiz ve Milas Ziraat Odası iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz yem bitkisi tohum dağıtım programımıza bugün Beyciler Mahallemizde düzenlediğimiz törenle başladık. Bu proje kapsamında yangından etkilenen bölgelerdeki üreticilerimize toplamda yaklaşık 80 ton yem bitkisi tohumunun dağıtımı yapılmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.