Bodrum Gündem
TANDOĞAN UYSAL

TANDOĞAN UYSAL

Tandoğan Uysal; 1985 yılında Anka Haber Ajans’ında muhabir olarak başlayan basın hayatı sırasıyla, Ulusal Basın AJANSI (UBA) Anadolu Ajansı İsveç Bürosu ve Hürriyet Gazetesi’nde 25 yıl süren İsveç Temsilcisi olarak çalıştı. İsveç Devlet Radyosu Türkçe bölümünde serbest gazeteci olarak çalıştı.

  Sonuçta Bodrum’un kazanacağı bir seçim olmalı

  Haftalarca süre gelen Seçim atmosferinde seçimlere aday olan gerek Muğla Büyükşehir gerekse Bodrum Belediye Başkan adayları seçmenleri ile çarşı da, pazar da, miting meydanlarında buluşup, el sıkışıp, yanak yanağa öpüşüp geri dönülmeyecek sözler verdiler.

  Hepsinin de taahhütlerinin ortak noktası, pırıl pırıl düzenli bir Bodrum’u bize vereceklerine yönelikti.

  -Sayın Başkanlar artık buradan dönüş yok.

  Bodrum’un o nedenden bu nedenden dolayı bir sürü sorunu çözüm bekliyor.

  Bunlar su, altyapı, trafik, elektrik ve diğer akla gelebilecek tüm alt yapı sorunları olarak ortaya kondu.

  -Hepsi de gelecek 5 yılsonunda sorunsuz bir Bodrum sözü verdiler.

  Sonuçta bu seçimlerde kamuoyu da Bodrum sorununa daha fazla odaklandı ve neyin ne olduğunu eskisinden çok daha iyi biliyor.

  -2019 seçimlerinde daha farklı bir seçim

  Bu seçimlerin 2019 seçimlerine göre daha anlaşılır ve seçmenin sorunları daha çok sahiplenmiş bir şekilde gireceğini gösteriyor.

  Çünkü tüm adayların seçmene verdikleri vaatlerde çok açık ve samimi bir şekilde ortada duruyor.

  O nedenle 1 Nisan 2024 tarihinden sonra seçimi kazanıp Belediye Başkanı kim olursa olsun artık bir bahane üretemeyecekler.

  Ben bir gazeteci olarak bunların yakın takipçisi olacağım.

  Konuları takip edip Başkanları hiç çekinmeden eleştireceğim.

  Sorun Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde ise ona gereken neyse soracağım. Merkezi hükümette ise yerel Belediye’de ise ona hesap soracağım. Burada takım tutar gibi CHP’li, AKP’li olmayacağız. Vaatler ve hedefler ortada. Şimdi verilen sözlerin hizmet olarak getirilmesinde.

  Tek hedefimiz Muğla’nın 13 ilçesini de sorunsuz pırıl pırıl görmek istiyoruz.

  Muğla sınırları içerisinde tüm ilçeyi kucaklayacak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımızın başımızın üzerinde yeri var.

  Yeter ki, Bodrum ve diğer 13 ilçe için vaat ettikleri sözlerin üzerinde dursunlar.

  Asıl büyük seçim maratonu, kim Belediyelerin Başkanlık koltuğuna oturursa ondan sonra başlıyor.

  Vatandaşa verilen o güzel sözler yaşama öyle de böyle de yaşama geçirilecek.

  Çeşmelerden sular akacak. Aydem hizaya getirilerek, elektrik kesintisi olmayacak. Voltaj düşüp elektrik aletleri bozulmayacak. Yollarda çukur olmayacak. Pırıl pırıl asfalt ve beyaz çizgileri olacak. Denize atık önlenecek. Dereler islah edilecek. Yağmur yağdı diye sel baskınları olmayacak. Su isale hatları patlamayacak. Trafik’te sorun olmayacak. Kaçak yapıya geçit verilmeyecek. Bodrum’un mevcut silüeti bozulmayacak.

  Kısacası Türkiye’nin en gözde ilçesi Bodrum parmakla gösterilecek kadar güzel olacak. Tabii ki, bu verilen sözleri yaşama geçirmek için bir takvimde olacak. Bunların yaşama girmesi yaklaşık 1 yıl alır. Ancak 6 ayda sizden bir mucize bekliyoruz.

  -Büyük bir sorumluluk alıyorlar

  Bu arada tüm adaylar Muğla’nın 13 ilçesinin ve Bodrum’un birikmiş sorunlarını çözmek için seferber olmuş durumdalar.

  Onların bu samimiyetine inanıyoruz. Bu ülkenin insanları olarak ellerini taşın altına koyuyorlar. Onlara da ayrıca teşekkür ederim.

  AKP’nin Muğla Büyükşehir adayı Sayın Aydın Ayaydın, AKP Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tosun CHP’nin Muğla Büyükşehir adayı Sayın Ahmet Aras ve Bodrum Belediye Başkan adayı Sayın Tamer Mandalinci’ye bu süreçte bana gösterdikleri ilgi için teşekkür eder başarılar dilerim.

  Bu seçim sürecinde AKP ve CHP’li adaylara eşit mesafede ve objektif olmaya çalıştım. Her ne kadar sürçülisan ettiysem affola. Tek arzum, bize miras bırakılan bu son kale güzel Bodrum’un bozulmaması ve hak ettiği noktaya getirilmesidir.

  Tatile çıkıyorum! Bodrum’da görüşmek üzere.

  Sevgi ve Saygılarımla Tandoğan Uysal  Stockholm

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.