enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

En Pahalı İnternet Bizde…

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfının (TEPAV), internet kullanıcılarına yönelik araştırmasına göre, Türkiye, internetin en pahalı olduğu ülkelerden biri konumunda bulunuyor.

En Pahalı İnternet Bizde…
05.02.2011
0
A+
A-


 

 

EN PAHALI İNTERNET BİZDE… generic Kamagra

Professional Viagra without prescription Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfının (TEPAV), internet kullanıcılarına yönelik araştırmasına göre, Türkiye, internetin en pahalı olduğu ülkelerden biri konumunda bulunuyor.


Bodrum Gündem Haber


OECD Genişbant İstatistikleri′ne göre 2.39 dolarlık en düşük ve 76.11 dolarlık en yüksek Megabit/saniyelik fiyatlarıyla Türkiye, internetin OECD ölçeğinde en pahalı olduğu ülkelerden biri oldu. İnternet bağlantı ücretlerine daha yakından bakıldığında farklı bağlantı hızlarına göre Türkiye′nin yine OECD ülkelerinin birçoğundan daha pahalı bir servise sahip olduğu görülürken, özellikle yüksek hızlarda ortalama bağlantı maliyeti Türkiye′de 621 doları bulurken, en yakın takipçisi Lüksemburg′da benzer bir bağlantının ortalama fiyatı 112 dolar civarında.


Araştırmaya göre, 2008–2010 döneminde Türkiye′deki internet kullanıcılarının interneti kullanım amaçlarında ilk üç sırayı “e-posta göndermek/almak, sohbet odalarına girmek ve internetten gazete, dergi okumak” aldı. Bu sıralama AB 27 ülkelerinde “e-posta göndermek/almak, mal ve hizmetler hakkında bilgi almak ve sağlıkla ilgili bilgi aramak” olarak belirlendi. cheap Nolvadex


TEPAV′ın araştırmasına göre en pahalı internet bizde ve buna rağmen internete erişim yüzde 40 arttı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.