enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BASKETBOL BODRUM SOKAKLARINA TAŞIYOR…

BASKETBOL BODRUM SOKAKLARINA TAŞIYOR…

sokak-basketbolu-turnuvası

Spor ve sokağı bütünleştirerek, gençleri spor yapmaya özendirmeyi amaçlayan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” 01 – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında Gümbet dolgu alanında gerçekleştirilecek.

Bodrum Gündem Haber

3.05 (ÜçSıfırBeş) Organizasyon tarafından düzenlenen ve 01 – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında Gümbet dolgu alanında gerçekleştirilecek olan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” spor ile sokağı bütünleştirirken, katılımcıların rekabet ruhlarını ortaya koyabilecekleri bir ortam oluşturmayı da amaçlıyor.

Sokak basketbolu, üçer oyuncudan oluşan takımlar arasında açık havada oynanan basketbol türü olarak biliniyor. FİBA tarafından “FİBA 3×3” adıyla resmiyet kazandırılan oyun, Basketbol sahasının yarısında ve tek potada oynanıyor.

Basketbol antrenörü ve organizasyon sorumlusu Dağcan Dağ sokak basketbolu ile başladıklarını, ilerleyen zamanlarda da diğer spor dallarını kapsayacak yeni organizasyonları planladıklarını kaydederek “Bodrum’da bir sokak basketbolu şöleni ve karnavalı ortamı oluşturmak istiyoruz. İlk aşamada sokak basketbolu ile başladık ancak ileride daha farklı organizasyonlar da yaparak sporla sokağı bütünleştirmek istiyoruz.” dedi. Dağcan Dağ kısa süreli değil sürekli spor anlayışı ile hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Organizasyon sorumlusu Mehmet Kadir Kılınç ise; “Basketbol Bodrum’da çok sevilen bir spor. Bizler basketbolu sokak ile birleştirerek, katılımcıların rekabetçi ruhlarını ortaya koyacakları bir platform oluşturmak istedik. Bu doğrultuda bize her türlü desteğini sağlayan başta Bodrum Belediyesi ve Flora Hotels olmak üzere Njoy Sports Clup, Sünger Pizza, Basketbolig, MAY Ajans Hizmetleri, Mor Kapı Restaurant, Çiftekumrular, Bodrum Gündem Gazetesi ve Bodrum Kent TV‘ye teşekkür ederiz.” dedi.

01 – 05 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Bodrum Sokak Basketbolu Turnuvası” ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, 3.05 (ÜçSıfırBeş) Organizasyonun www.ucsifirbes.com internet adresi ve sosyal medya hesapları takip edilebilir.

sokak-basketbolu-turnuvası-1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.