enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BESİAD Yeni Yönetimi gazeteciler ile bir araya geldi

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) 12’nci dönem Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum’da görev yapan Basın Mensupları ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Bodrum Gündem Haber

BESİAD’ın 15 Ekim’de gerçekleştirilen Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Neslihan Nazlıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bodrum’da görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi. Neslihan Nazlıoğlu Lugga Otel’de gerçekleştirilen tanışma toplantısında öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı ve kendisini tanıttı. “2010 yılında üyesi olduğum, 8.-9.-10. ve 11. dönemlerin de yönetim kurulunda işin mutfağında çalıştım, bugüne kadar İş dünyası ve Bodrum’a çok güçlü projeler ürettik…” dedi. Ardından BESİAD yeni yönetim kurulu üyelerini tek tek basın mensupları ile tanıştırdı.

Neslihan Nazlıoğlu; “Bodrum’da her zaman çok güçlü bir STK olduk. 165 aktif üyemiz bulunmakta. Her zaman olduğu gibi 12’nci dönemde de odağımızda Üyelerimiz ve Bodrum olacak…” dedi.

Stratejik Planlamayı 6 Maddede Topladı…

BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu 12’nci dönemde gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri basın ile paylaştı. Nazlıoğlu “12’nci dönemde stratejik hedefler doğrultusunda, 6 alanda 6 strateji grubu oluşturarak proje ve çalışmalar yürüteceğiz…” dedi.

Nazlıoğlu strateji gruplarını 1- Toplumsal etki strateji grubu, 2-Teknoloji ve digital dönüşüm strateji grubu, 3- Networking strateji grubu, 4-Uluslararsı ilişkiler strateji grubu, 5- Finansa erişim & girişimcilik strateji grubu, 6- İş geliştirme ve üye ilişkileri strateji grubu başlıkları ile ifade ederek stratejik hedeflerini şu şkilde anlattı; “Bu 6 başlık altında Besiad’ın SWOT analizinin yapılarak, Besiad istatistiğinin çıkarılmasını ve gücümüzün farkına varmayı hedefliyoruz. Digital platformun devrim yaptığı bu dönemde, iş dünyası ile entegrasyonunu önemseyerek digital okur- yazarlık, finansal okur -yazarlık eğitimlerini planlıyoruz. Bölgemizde bulunan ve her dönem eksikliğini hissettiğimiz Bodrum istatistiklerinin çıkarılması için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile kamuoyu araştırmalarına öncülük etmeyi planlıyoruz. Akademik veriler doğrultusunda Bodrum’un sosyal-ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını tespit edip, raporlayarak Bodrum’a değer katmayı amaçlıyoruz…”

Neslihan Nazlıoğlu; “Bodrum İş İnsanlarının Pazar ağının genişletilmesi amaçlıyoruz…”

Nazlıoğlu bağlı oldukları (GESİFED) Güney Ege Sanayi ve İş Federasyonu’nun da gücünü kullanarak üyelerine fayda sağlayacak ortak satın alma çalışmalarına da başladıklarını kaydederek; “Her yıl geleneksel olarak yaptığımız ve her dönem çok başarılı olan iş zirvemizi Bodrum İş İnsanlarının Pazar ağının genişletilmesi amacıyla TR 32 dediğimiz Aydın, Denizli, Muğla bölgesi derneklerinin de dâhil olacağı bir organizasyon olarak düzenlemeyi planlıyoruz. BESİAD kültürü ve standartlarına uygun üye sayımızı artırmaya devam etmek, sektörel toplantılar yapacağız. Bu toplantılarda aynı sektörde bulunan üyelerimizin kendi işletmeleri ile ilgili vaka analizi yaparak sektörlerinin ihtiyaçlarını belirlemesini, birbirini tanımayan üyelerimizin bu toplantılarda tanışmalarını birbirleri ile ticari ortaklıklar yapmalarını ve tedarikçi müşteri zincirine dâhil olmalarını hedefliyoruz…” dedi.

Neslihan Nazlıoğlu; “Yeşil ve sürdürülebilir şekilde büyümeyi önemsiyoruz…”

Paris İklim Anlaşmasından da bahseden Nazlıoğlu; “İklim krizine yönelik imzalanan Paris İklim Anlaşması, farkındalık yaratmak amacıyla diğer STK’ ları da göreve çağırarak kısa film çalışması yapmayı planlıyoruz. Enerji verimliliği komitelerinin kurulması, enerjinin etkin kullanılması, yeşil ve sürdürülebilir şekilde büyüme ve kalkınmanın önemini sosyal sorumluluk projesi ile hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yeşil ofislerin kurulması, çevre dostu tercihlerin yapılması, tasarruf mekanizmaları oluşturup, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına bireysel ve toplumsal katkıda bulunmayı planlıyoruz” dedi.

Nazlıoğlu, Bodrum’u bekleyen tehlikeler bulunduğunu, denizlere atılan sıvı ve katı atıklar, trafik ve konut sorunlarına da dile getirerek konuşması sonlandırdı.

Toplantının devamında basın mensupları çeşitli konularda sorular yönelttiler.  Turizm, İnşaat sektörüne yönelik sorulara Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte cevaplandırdı.  Basın mensupları yönetim kurulu üyeleri ile toplu fotoğraf aldı ve toplantı sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.