enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrumlu Turizmcilere 50 Milyonluk Kredi

19.12.2014
0
A+
A-
Spread the love

bodto_esnaf_odası_şekerbank (8)

purchase Fluconazole Şekerbank, turizm sektörüne yönelik ‘Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ni BODTO ve Esnaf Odası ile yapılan protokoller ile Bodrumlu turizmcilerin kullanımına açtı. BODTO ve BODRUM ESNAF ODASI ŞEKERBANK ile 50 milyonluk kredi için protokol imzaladı.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem Naltrexone no prescription

Şekerbank Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’nden çok daha fazla işletmenin faydalanması için yedi ayrı turizm yöresinde işbirliği toplantıları düzenleyerek, iş dünyasının bağlı olduğu oda ve dernekler ile protokol imzalıyor. Bu kapsamda altıncı olarak Bodrum’da Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile protokol imzalayan Şekerbank, odalara kayıtlı olan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin tüm ihtiyaçları için finansman desteği sağlayacak.

Bodrum Ticaret Odasında gerçekleşen ilk protokol imza törenine, Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile Şekerbank Ege Bölge Müdürü Hüseyin Üst’ün, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Akkaya ile Bodrum Şube Müdürü Petek Atalay katıldı.

Kış Döneminde Ödeme Yok…

Protokolün imzalanmasının ardından, Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk tüm Şekerbank çalışanları adına çok güzel bir gün olduğunu ifade ederek şöyle konuştu;

“Bugüne vesile olan değerli başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Biz Şekerbank olarak özellikle bu yıl turizm bölgelerine özel bir fon ayırdık. Bu sadece küçük işletmeler için ayrılmış, 50 milyon lira tutarında bir fon, büyük projelerden bahsetmiyoruz. Bu fonu 7 turizm beldemizde kredi olarak kullandıracağız. Geçtiğimiz hafta başlayan turizm turumuzda bugün, Ege Bölgesinin ikinci durağı Bodrum’dayız. Bodrum tabi ki hem Türkiye turizmi açısından, hem Dünya turizmi açısından çok önemli bir lokasyon. Dolayısıyla böyle önemli bir turizm noktamızda böyle bir anlamayı imzalamak bizim için çok önemli.”

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’da ekonomik şartları uygun bir kredi paketi getirdikleri için, Şekerbank’a teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı; “Biz daha önce şube ve bölge müdürlerimizle toplantı yaparak dertlerimizi anlatmıştık Bodrum’daki otel, pansiyon, kafe ve barların yenileme ihtiyaçları olduğunu. Sizlerde bu kredi ile bizim ihtiyaçlarımızı karşılıyorsunuz. Üyelerimiz için güzel bir kredi anlaşması olacak. Tabi bir de bizim problemimiz, yazın para kazanıp kışın kazanamamamız. Buradaki güzellik, yaz ödemeli, kış atlamalı olması. İnşallah üyelerimiz için hayırlı olur.”

Kredi protokollerinin karşılıklı imzalanmasının ardından Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon el sıkışarak gazetecilere poz verirken, kurumları adına birbirlerine hediye taktim ettiler.

bodto_esnaf_odası_şekerbank (16)Sezon Sonu Tadilatlar İçin Önemli Bir Avantaj…

Bodrum Ticaret Odasında yapılan protokol imza töreninin ardından Bodrum Esnaf ve Sanaatkarlar Odasına geçen Şekerbank heyeti Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez’le de protokol imzaladı. Esnaf Odasında yapılan imza protokol töreninde konuşan Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Şekerbank’ın 61 yıl önce çiftçiler tarafından kurulan bir banka olduğunu hatırlatarak “O günden bu güne kadar bu misyon ve vizyonumuz değişmedi. Anadolu bankacılığı yapacağız diye yola çıktık ve şu anda da ağırlıklı olarak ürünümüzü Anadolu’da harcıyoruz. Çiftçinin yanında da, tabi ki en önemli müşteri olarak da esnafı koyduk. Yaklaşık son 5 yıldır esnaf bankacılığı diyerek Türkiye’de ilk defa esnafı Türkiye’nin gündemine oturttuk. Bir banka televizyonda, her hangi bir krediden, her hangi bir bankacılık ürününden bahsetmeden, tüketicileri mahalle bakkalından, mahalle esnafından alışverişe davet etti. Biliyorsunuz her ayın 15’inde. sizlerin de desteği ile konfederasyonumuzun bakanlığımızın desteği ile büyük platform oluştu ve kampanyamız oluştu. Bugünde yine Bodrum esnafımıza çok güzel bir desteğin duyurusunu yapmak için geldik. Sizlerle çok güzel bir anlaşmaya imza attık. Bodrum esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu paketin adına biz 5 yıldızlı paket adını verdik. Çünkü amacımız tümüyle turizmi desteklemek. Turizmi desteklerken de sadece pansiyon yada otellere ait değil, tüm esnafımıza ait. Özelliği nedir? Bugün Aralık ayındayız, bir esnafımız kredi kullandığı zaman Haziran ayında ödemeye başlıyor. Amacımız küçük küçük krediler vermek. 50 milyon bir kaynak ayırdık. Aralık, Ocak, Şubat ayında bu kaynağı kullandırmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez’de, bölge olarak turizm ile geçinildiğini, özellikle kış aylarında esnafın sıkıntılı olduğunu anımsatarak; “Esnafımızın hep bu yönde ihtiyacı oluyor. Sezon bittikten sonra tadilat yapacak arkadaşlar için esnafımıza destek olmak adına esnek krediler kullanarak ödemesini yaptığı zaman rahat edecek. Şekerbank ile yaptığımız protokolde tek amacımız esnafımıza destek olmak.” dedi.

Şekerbank yetkilileri ile Esnaf Odası yetkilileri imza töreninin ardından sohbet ederek Türkiye Bodrum ekonomisi ile ilgili değerlendirmeler yaptılar.

buy Accutane online Şekerbank’ın ‘Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ kapsamında sunduğu hizmet ve çözümler şu şekilde sıralanıyor:

Destek kredileri ile ihtiyaca özel çözümler, 30 yıl vadeli konut kredisi sunuyor, Üreten Kart ile ATM’de kredi imkanı, Bir yıl ön ödemesiz, teknik danışman destekli EKOkredi Yalıtım, Elektrik faturalarında %11 indirim, Sigorta priminin bir taksitini Şekerbank ödeyecek, Yüzde doksan indirimler Hesaplı Paket’te, Ücretsiz web sitesi kurma imkânı, diğer yandan işletmelere, uretenedestek.com web sitesi üzerinden sağlanan servisler ile kendi web sitelerini yapma imkânı da verilirken, Şekerbank müşterilerinin avantajlı fiyatlardan yararlanarak alışveriş yapabildikleri indirimo.com.tr’de ürünlerini tanıtma ve online satış imkanı da tanınıyor.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.