Bodrum Gündem

İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİLER…

İLK KEZ SİNEMAYA GİTTİLER…
10.03.2016
0
A+
A-

Aciclovir without prescription purchase Fluconazole SİNEMA İZLEDİLER8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında, Bodrum’a bağlı bazı köylerde yaşayan kadınlar sinemada film izlemenin keyfine vardılar.

treatment of depression Bodrum Gündem Haber

Bodrum’da düzenlenen etkinlikler kapsamında, Bodrum Belediyesi, Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesinin destekleriyle daha önce sinemaya gitmeyen 120 kadın sinema salonuna götürüldü.Araçlarla evlerinden alınan kadınlar, OASİS Alışveriş Merkezindeki sinema salonuna getirildi. Burada çeşitli ikramlarla ağırlanan kadınlar hep birlikte “İftarlık Gazoz” filmini izleme imkanı buldular.

Sponsorların eşliğinde üçüncü kez bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi yürütme kurulu üyesi Firdevs Şengül şöyle konuştu “Bodrum’a yakın köylerden hiç sinemaya gitmemiş hanımlar hoşça vakit geçirdiler. Bizim amacımızda buydu. Bu etkinliğe destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

İlgiyle izledikleri filmde kendilerinden bir parça bulduklarını ifade eden kadınlar sinemada film izlemenin çok güzel olduğunu söylediler.Filmi izleyen Düzyaka Köyünden Ayfer Benli, kendileri için çok değişik bir gün olduğunu ifade etti.İlk defa sinemaya geldiği ifade eden Meral Demirbek ise filmde adeta kendisini bulduğunu ifade ederek şöyle konuştu “Çok güzel, eskileri hatırladık. Bizde tütünler işledik. Bu sinema benim hayatımı anlattı. Tütün işledik bizde öyle eskileri hatırladık. Daha önce hiç sinemaya gelmedim. Çok güzel bir ortam, sevdim” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.